Laseroterapia

Medycyna od wielu lat wspomaga się specjalistycznymi laserami w celu usunięcia nieestetycznych defektów skórnych, jako pomoc w powrocie do zdrowia po przebytych urazach, w leczeniu bólu kręgosłupa i przy wielu innych dolegliwościach zdrowotnych.

W zależności od zastosowania medycznego laser będzie miał działanie fotochemiczne, fotoizolacyjne lub fototermiczne na tkanki. Działanie biostymulacyje, które wykorzystuje się najczęściej do fizjoterapii, przełoży się na znaczną poprawę ukrwienia oraz odżywienia tkanek. Dochodzi wtedy do pobudzenia komórek oraz syntezy białek. Ostateczne efekty działania lasera medycznego zależą od wielu czynników takich jak: moc, dawka wysyłanej energii i długość fali oraz problemu, z jakim ma sobie poradzić.

W specjalistycznych klinikach medycznych posiadanie laserów bardzo mocno przekłada się na jakość oferowanych usług. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ jest to bardzo uniwersalny sprzęt, który może być wykorzystywany na wiele różnych sposobów.

W klinice DiMedical dysponujemy najnowocześniejszymi, certyfikowanymi oraz bezpiecznymi laserami medycznymi, które z pełną odpowiedzialnością polecamy swoim klientom. To obecnie najlepsze sprzęty dostępne na rynku, a dodatkowo w rękach naszych specjalistów są w stanie pomóc w rozwiązaniu każdego problemu, z którym zgłosi się pacjent do naszej kliniki.

Umów się na wizytę

Co to jest laseroterapia?

Laseroterapia to inaczej grupa zabiegów, która wykorzystuje specjalistyczne wiązki światła w celu leczenia dolegliwości bólowych, usuwania niechcianych zmian skórnych, a także działająca antyalergicznie oraz przeciwzapalnie. W trakcie terapii wykorzystuje się bezpieczne sprzęty medyczne najnowszej generacji. Najczęściej są to lasery:

 • diodowe
 • rubinowe
 • CO2
 • arganowe
 • neodymowo-yagowe

Sama moc lasera oraz jego częstotliwość, są ściśle uzależnione od stanu zdrowia oraz indywidualnych predyspozycji pacjenta. Długość stosowanych fal waha się między 630, a 1100 nanometrów. Są to idealne ustawienia, które minimalizują ryzyko absorpcji wody w tkankach oraz pozwalają na głęboką penetrację światła lasera w głąb organizmu, co przekłada się na jego skuteczność.

Jakie lasery wykorzystuje się do laseroterapii?

Tak, jak wspomnieliśmy wcześniej lasery wykorzystywane w medycynie mają różne zastosowanie. Możemy je podzielić na trzy najważniejsze rodzaje, do których zalicza się między innymi:

 • Lasery niskoenergetyczne – zaliczane do grupy soft o mocy 1-6 mW,
 • Lasery średnioenerdetyczne – o mocy 7-50 mW,
 • Lasery wysokoenergetyczne – stosowane w chirurgii o mocy ponad 50 mW.

W przy przypadku działań rehabilitacyjnych lekarz wykorzystuje lasery biostymulacyjne, które zaliczają się do pierwszej i drugiej grupy. Metoda biostymulacji polega na wykorzystaniu niskich dawek energii do miejscowego podniesienia temperatury. Takie kontrolowane oddziaływanie termiczne lasera powoduje absorpcję energii i tworzenie się reakcji biochemicznych oraz biofizycznych. Działają one przeciwzapalne i przeciwbólowo, przez co pomagają w leczeniu miejsca poddanemu zabiegowi.

Przy diagnostyce oraz wstępnej terapii chorób nowotworowych stosuje się lasery średnioenergetyczne. Chirurgia i medycyna estetyczna opiera swoje działania na laserach wysokoenergetycznych. Pomagają one m.in. w zamykaniu naczyń, usuwaniu blizn, przebarwień, rozstępów a także pozwalają na usunięcie niechcianego owłosienia ze skóry. Mogą być wykorzystywane także do zabiegów odmładzających skórę (fotoodmładzanie).

Laseroterapia – wskazania

Laseroterapia działa na wiele obszarów naszego ciała. Najczęstszymi wskazaniami do jej przeprowadzenia jest usunięcie nieestetycznych pieprzyków na skórze, zmian naczyniowych, niewielkich guzków oraz tatuaży.

Dodatkowo odpowiednimi laserami można usunąć owrzodzenia i wyleczyć trudno gojące się rany. Laseroterapia działa też na: skręcenia, stłuczenia, nerwobóle, trądzik pospolity, bóle kręgosłupa, zwyrodnienia kolan, dotlenienie tkanek, stymulację procesów immunologicznych, utrudniony zrost kości oraz wiele innych dolegliwości. W medycynie estetycznej tak, jak wspomnieliśmy wcześniej jest stosowana przy fotoodmładzaniu, redukcji blizn, rozstępów, zmianach trądzikowych, a także przy depilacji laserowej.

Właśnie z tego powodu ciężko sobie wyobrazić profesjonalną i nowoczesną klinikę medyczną bez certyfikowanych, medycznych urządzeń w postaci laserów.

Zabiegi laseroterapii mogą być wykonywane na dwa sposoby:

 • metodą kontaktową – przy pomocy małej głowicy, posiadającej małą diodę o niewielkiej mocy przykłada się laser bezpośrednio w miejsce schorzenia
 • metodą bezkontaktową – głowicę ustawia się na konkretną odległość od miejsca schorzenia a następnie laserem emituję odpowiednią wiązkę światła.

Laseroterapia w rehabilitacji

Urządzenia stosowane w laseroterapii świetnie wspomagają procesy rehabilitacyjne. W jaki sposób? Niwelują one na stany zapalne, pomagają w leczeniu dolegliwości bólowych, a także mają działanie przeciwobrzękowe. Bardzo ważna jest tutaj współpraca lekarza z fizjoterapeutą wykonującym zabiegi. Powinien on ściśle stosować się do zaleceń lekarza oraz monitorować poprawę stanu zdrowia. Długość oraz ilość zabiegów, jest uzależniona od tego z jakim problemem pacjent zgłasza się do placówki.

Zwykle jeden zabieg laserowy trwa od kilku do kilkunastu minut. Wszystko zależne jest od powierzchni leczenia, im większa tym zabieg trwa dłużej. Dawkowanie światła lasera jest dopasowane do rodzaju problemu i konkretnej fazy. Może ona być ostra, przedostra lub przewlekła.

Najczęściej lekarz zleca terapię laserową, co drugi dzień. W szczególnych przypadkach zabiegi odbywają się codziennie. Najczęściej jest to od 6 do 15 wizyt w placówce medycznej.

Najczęstsze wskazania rehabilitacyjne do laseroterapii to:

 • uszkodzenie Achillesa
 • choroby stawów
 • zwyrodnienia
 • choroby reumatyczne
 • złamania, zwichnięcia
 • skręcenia stawu
 • dna moczanowa
 • krwiak
 • neuralgia nerwu trójdzielnego oraz neuralgia międzyżebrowa
 • łokieć golfisty
 • mięśnioból
 • nerwoból

Laseroterapia – przeciwwskazania

Terapia laserowa niesie ze sobą pewne przeciwwskazania, z którymi trzeba się zapoznać przed rozpoczęciem zabiegów. Przede wszystkim z laserów nie mogą korzystać osoby:

 • chore na cukrzycę,
 • posiadające nadczynność tarczycy,
 • chorujące na gruźlicę,
 • mające epilepsję,
 • posiadające infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze,
 • u których stwierdzono krwawienia z przewodu pokarmowego,
 • przyjmujące światłoczułe zioła lub leki,
 • będące w ciąży i karmiące piersią,
 • posiadające opaloną skórę,
 • wykazujące nadwrażliwość na światło,
 • przyjmujące antybiotyki przynajmniej miesiąc przed planowanymi zabiegami,
 • mające mocne zaburzenia hormonalne,
 • posiadające łuszczycę w aktywnej fazie choroby.

Przed rozpoczęciem zabiegów laserowych i związanego z nimi promieniowania, zawsze konieczna jest konsultacja z lekarzem. Podczas takiego spotkania wykluczane są ewentualne przeciwwskazania do zabiegu oraz omawiany cały proces terapeutyczny. Jest to także moment, w którym pacjent może zadawać dodatkowe pytania związane z zabiegiem. Dla lekarza jest to doskonała okazja do tego, żeby bliżej poznać pacjenta, wzbudzić jego zaufanie do siebie i bliżej poznać problem z którym zgłosił się do kliniki. Z pewnością obie strony na tym bardzo korzystają, dlatego zawsze taka konsultacja w Di Medical jest przeprowadzona po wcześniejszym umówieniu mailowym lub telefonicznym.

Dlaczego warto skorzystać z zabiegów laseroterapii w klinice DiMedical w Łodzi?

Powiedzieliśmy już o ogromnych zaletach i szerokim zastosowaniu laseroterapii w medycynie. Z pewnością potrafi ona rozwiązać wiele problemów, z którymi pacjent zgłasza się do kliniki. W DiMedical szczególnie polecamy terapię z udziałem laserów, ponieważ jest ona niezwykle skuteczna, bezpieczna i przede wszystkim przynosi szybkie efekty.

W naszej klinice zastosowanie laserów do zabiegów jest jeszcze lepsze, ponieważ poza samym sprzętem cały proces leczenia przeprowadzają najlepsi specjaliści, czyli lekarze z wieloletnim doświadczeniem, którzy każdego dnia korzystają z tego certyfikowanego sprzętu medycznego, aby przywrócić pacjentom zdrowie oraz spełnić ich marzenie związane z pięknym wyglądem.

Jeżeli Ty także chcesz dowiedzieć się więcej na temat laseroterapii to koniecznie umów się na bezpłatną konsultację w naszej klinice, w centrum Łodzi. Z pewnością wspólnie uda nam się znaleźć dla Ciebie najlepsze rozwiązanie, po którym poczujesz się znacznie lepiej!

Możesz skontaktować się z nami w dowolnie wybrany przez siebie sposób. Jesteśmy dostępni pod telefonem oraz mailem. Zapraszamy Cię także bezpośrednio do naszej kliniki, w której także przedstawimy Ci szczegółowe informacje dotyczące pierwszej wizyty konsultacyjnej. Mamy nadzieję, że już niedługo spotkamy się z Tobą!

Umów się na wizytę


  Zapoznałem się z informacjami o administratorze i przetwarzaniu danych

  Zadzwoń
  Skontaktuj się i umów wizytę

  +48 607 705 607

  Napisz wiadomość e-mail
  - odpowiemy na Twoje pytania

  kontakt@dimedical.pl