Rozszerzone naczynka

Rozszerzone naczynia krwionośne to uporczywy problem wielu kobiet. Nieestetyczne prześwitujące naczynka trudno zakryć, ale można z nimi walczyć.

Wpływ na rozszerzanie naczyń krwionośnych na twarzy ma wiele czynników. Są one jedną z najczęściej występujących zmian w układzie naczyniowym skóry. Występują głównie u kobiet, ponieważ hormony estrogenowe działają rozluźniająco na mięśnie naczyń, co prowadzi do zwiększenia ich skłonności do poszerzania się. Mogą być one skutkiem czynników zewnętrznych, bądź też zespołami wrodzonymi.

Pojedyncze lub rozbudowane sieci naczyń, które widoczne są przez skórę mogą u wielu osób być przyczyną skrępowania i niezadowolenia ze swojego wyglądu. Często jest to problemem indywidualny. U jednych mogą być mało widoczne, u innych bardziej co w konsekwencji wpływa na pewność siebie i przeobraża się w poważny problem. Rozszerzone naczynia krwionośne nazywamy teleangiektazjami. Są one trwałe, widoczne przez skórę pod postacią czerwonych nitek. Do pierwszych objawów zaliczamy rumień, czyli zaczerwienienie. Z biegiem czasu może on się utrwalać i pozostań na stałe. Powoduje to powstanie wyraźnych i trwale rozszerzonych naczyń krwionośnych, które prześwitują przez naskórek. Zmiany te nazywane są teleangiektazjami.

W leczeniu zmian naczyniowych wykorzystuje się działanie światła laserowego. Dociera ono w głąb naczyń krwionośnych i zostaje pochłonięte przez hemoglobinę. Wytwarza się energia cieplna, która odparowuje wodę z naczyń powodując ich wysuszenie, a w konsekwencji całkowite usunięcie.

POLECANE ZABIEGI W KLINICE DIMEDICAL

  • LASER ALMA HARMONY XL DYE-VL