Epilacja laserowa

Usuwanie owłosienia z różnych obszarów ciała to zabiegi, które na stałe weszły do oferty nowoczesnych gabinetów estetycznych. Kobiety i mężczyźni często pytają nas o polecane sposoby, które sprawią, że ich skóra będzie gładka przez długi czas. Skuteczną metodą, którą proponujemy naszym Klientom w DiMedical, jest epilacja.

Cena zabiegu
50zł - 540zł
Czas trwania
od 15 min - 2 h
Częstotliwość
co 4-6 tygodni
Zalecana ilość
4-6 zabiegów

Jak działa zabieg epilacji?

Epilacja to zabieg wykonywany w naszym Centrum i w innych profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej. Wykorzystując laser i wytworzoną przez niego energię cieplną, doprowadza się do trwałego zniszczenia struktur włosa wraz z cebulkami. Jest to możliwe, ponieważ melanina znajdująca się we włosach skutecznie pochłania światło lasera. Epilacja to obecnie jedna z najbardziej skutecznych metod na trwałe usuwanie wąskich rurek w skórze-mieszków, z których wyrastają włosy. Cieszymy się, że możemy ją Państwu zaproponować!

Przebieg zabiegu

Przed wykonaniem pierwszego zabiegu w DiMedical zostają dobrane odpowiednie parametry wiązki lasera, czyli moc, z jaką będzie działało urządzenie. Ważne, by pozostawić owłosiony fragment skóry na obszarze, który zostanie poddany epilacji. Specjalista dokonuje analizy struktury oraz gęstości włosów i na tej podstawie zostaje dopasowana moc lasera! Po badaniu i zebraniu wywiadu urządzenie zostaje zaprogramowane, a laser ustawiony zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Następnie pacjent wypełnia kartę. To w niej udziela odpowiedzi na pytania dotyczące stanu zdrowia – chorób przewlekłych oraz przyjmowanych leków. Na ich podstawie zostanie zakwalifikowany do zabiegu lub na konsultację dermatologiczną. Ostateczną decyzję o rozpoczęciu epilacji podejmuje doświadczony lekarz.

Po zatwierdzeniu pacjent odsłania wybraną partię ciała, otrzymuje specjalistyczne okulary i siada lub kładzie się w wygodnej pozycji. Rozpoczyna się zabieg. Pracownik gabinetu strzela wiązką laserową w skórę miejsce przy miejscu, by doprowadzić do zniszczenia struktur włosa. Światło wydobywa się ze specjalnej, nowoczesnej głowicy. Pacjent pozostaje zrelaksowany pod opieką doświadczonego personelu naszego Centrum przez cały czas trwania zabiegu i kilka minut po jego zakończenia. Zalecamy odpowiednie przygotowanie zarówno przed pierwszą wizytą, jak i sumienne przestrzeganie indywidualnych zaleceń przed każdym kolejnym spotkaniem w DiMedical.

Umów się na wizytę

Jak przygotować się do epilacji?

Na zabieg epilacji pacjenci zgłaszają się z umytą i czystą skórą. Nie należy nakładać kremów, kosmetyków, również produktów do makijażu, a jeśli usuwanie owłosienia obejmuje pachy, dezodorant jest niewskazany! Ważne, by ogolić wybraną partię ciała zwykłą maszynką. Skóra, na którą będzie działało światło lasera, powinna być nawilżona.

Na miesiąc przed planowanym zabiegiem epilacji wykluczone jest: opalanie, stosowanie kremów do depilacji, depilatora, wosku oraz pęsety, co ważne, to zalecenie dotyczy również skóry twarzy. To niezwykle istotne, ponieważ im więcej włosów będzie znajdowało się w fazie wzrostu, tym zabieg będzie skuteczniejszy.

Po antybiotykoterapii trzeba odczekać dwa tygodnie, żeby móc skorzystać z epilacji. Pacjenci powinni wcześniej zadbać również o rodzaj przyjmowanych płynów. Zaleca się, by na około miesiąc przed pierwszą wizytą odstawić zioła fotouczulające, czyli dziurawiec i nagietek. Tydzień przed planowanym zabiegiem trzeba szczególnie zadbać o skórę twarzy oraz całego ciała. Nie wolno jej złuszczać, to czas, w którym wykonywanie peelingów oraz oczyszczanie mechaniczne nie są zalecane. Ważne, by przed każdym kolejnym zabiegiem skóra była odżywiona, nawilżona i w dobrej kondycji. Wytycznych należy się trzymać również między kolejnymi zabiegami, których może być potrzebne kilka, by efekt działania lasera był dla Państwa satysfakcjonujący.

Decydując się na epilację, warto pamiętać, że wybrane miejsca nie mogą być eksponowane na światło słoneczne i muszą być regularnie nawilżane. Polecamy, by smarować skórę kremami z wysokim filtrem. To zalecenie obejmuje szczególnie obszar twarzy! Dlatego lato, gdy skóra jest narażona na słońce oraz gdy na skutek działania wysokich temperatur ciało więcej się poci, nie jest najlepszą porą roku na zaplanowanie serii zabiegów epilacji.

Co ile trzeba powtarzać zabieg?

Zabieg epilacji trwa kilka minut. By był skuteczny, zalecane jest jego powtarzanie. Optymalna przerwa pomiędzy zabiegami wynosi najczęściej od 4 do 6 tygodni. Z każdym kolejną wizytą włosy stają się coraz bledsze i cieńsze. Ciemnowłosi pacjenci mogą czekać nieco dłużej na upragnione efekty niż blondyni. Pomiędzy kolejnymi wizytami w DiMedical nie można samodzielnie wyrywać włosów ani stosować żadnych metod depilacji poza goleniem maszynką. W zależności od gęstości owłosienia oraz struktury pojedynczego włosa w serii wykonuje się od 4 do 6 zabiegów. Na jak długi okres starcza seria zabiegów?

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

Epilacja laserowa jest niezwykle skuteczna, a efekt długotrwały. To oznacza, że wielu pacjentów naszego Centrum po wykonaniu serii zabiegów na stałe pozbędzie się owłosienia z wybranych partii ciała. W niektórych przypadkach mogą odrastać pojedyncze włoski, które będą jaśniejsze, cieńsze i słabsze niż wcześniej. W takiej sytuacji warto jedna skonsultować się z naszym lekarzem i umówić się na dodatkową wizytę.

Przeciwwskazania do epilacji

Epilacja to bezpieczny i niemal bezbolesny zabieg, jednak nie każdy może z niego skorzystać, by pozbyć się zbędnego owłosienia. Na liście przeciwwskazań znajdują się schorzenia, które dyskwalifikują pacjenta na zawsze takie jak: łuszczyca, AZS, bielactwo, przebarwienia skóry, bliznowce, cukrzyca, epilepsja oraz rozrusznik serca. Z zabiegu muszą zrezygnować również pacjenci, którzy mają świeżą opaleniznę, miejscowo przerwaną ciągłość naskórka, przyjmują leki oraz zioła fotouczulające i leki obniżające krzepliwość krwi. Epilację należy odłożyć w czasie również u osób, które są w trakcie terapii retinoidami (witamina A) oraz w okresie rekonwalescencji po zabiegach chirurgicznych. Warto pamiętać, że laser działa jedynie na włosy, które zawierają pigment, dlatego siwienie znacznie zmniejsza jego skuteczność. Przeciwwskazaniem jest również ciąża oraz karmienie piersią. Nie brakuje jednak osób, które powinny poważnie zastanowić się nad skorzystaniem z możliwości, jakie daje laser. W jakich sytuacjach warto poddać się epilacji w naszym Centrum?

Wskazania do zabiegu

Epilacja laserowa to bezpieczny zabieg, z którego mogą korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. To skuteczna metoda na trwałe usunięcie włosów z wybranych obszarów ciała (w tym z twarzy). Osoby, które mają nadmierne owłosienie, intensywnie się pocą lub z racji wykonywanego zawodu są zmuszone do eksponowania ciała, poświęcają bardzo dużo czasu na depilację. Częste golenie lub używanie kremów może wiązać się z pojawianiem się na skórze nieestetycznych krostek, lub podrażnień. Usuwanie owłosienia za pomocą lasera pozostawia skórę gładką – wystarczy zadbać o jej nawilżenie. To również znaczna oszczędność czasu, a dla wielu pacjentów sposób na odzyskanie pewności siebie i radości z życia.

Bolesność zabiegu

Przed pierwszą wizytą pacjenci martwią się, że usuwaniem owłosienia za pomocą lasera boli. Dla osób, które mają bardzo niski próg bólu, zabieg może być odrobinę nieprzyjemny, jednak działanie nowoczesnych urządzeń przeznaczonych do epilacji laserowej, które stosujemy w DiMedical, jest tak samo skuteczne, jak łagodne. Wielu pacjentów w ogólne nie odczuwa bólu! Bezpośrednio po działaniu lasera skóra może być miejscowo zaczerwieniona i lekko podrażniona, czasami konieczne będzie użycie łagodnych preparatów nawilżających, jednak objawy ustępują po kilku lub kilkunastu godzinach.

Zalety epilacji

Do najważniejszych zalet zabiegu należy długotrwały efekt. Wiele osób po wykonaniu zalecanej serii pozbywa się owłosienia na zawsze. Często pożądanym efektem ubocznym jest również znaczne ograniczenie pocenia oraz łatwość w utrzymaniu higieny. Osoby, które po każdym goleniu odczuwały swędzenie i borykały się z podrażnieniami, po zabiegach epilacji zauważają ustąpienie nieprzyjemnych objawów.

Jaki rodzaj epilacji świadczy klinika i jakim narzędziem się posługuje?

Nasza klinika DiMedical korzysta z nowoczesnego lasera Alma Harmony XL Pro głowica SHR, którym można szybko usunąć nadmiar owłosienia z wybranego obszaru twarzy lub ciała. To niezwykle zaawansowana metoda z powodzeniem stosowana w krajach europejskich, ponieważ zapewnia bardzo dobre efekty niezależnie od fototypu skóry pacjenta.

Jak przebiega zabieg w DiMedical?

Czas, przez jaki pacjent będzie poddawany zabiegowi, różni się w zależności od wybranej partii ciała. Na przykład epilacja pach może trwać kwadrans, ale laserowe usuwanie owłosienia z całych nóg nawet 1,5 godziny! Przez cały czas trwania zabiegu nad zdrowiem i dobrym samopoczuciem pacjentów czuwa wykwalifikowany personel DiMedical. Epilacja przebiega w miłej atmosferze. Zalecamy, by pacjent przed zabiegiem usunął nadmierne owłosienie za pomocą zwykłej maszynki. Pracujemy ze sprawdzonym urządzeniem wysokiej jakości, które chroni skórę przed przegrzaniem oraz poparzeniem, możemy więc zagwarantować, że zabieg nie jest bolesny.

Czym się różni epilacja od depilacji?

Powszechnie pojęcie „epilacji” i „depilacji” stosuje się zamiennie, watro jednak pamiętać, że są to dwa różne zabiegi. Pierwszy z nich trwale usuwa owłosienie za pomocą nowoczesnego lasera, drugi jest powszechnie stosowany w gabinetach kosmetycznych oraz w domach i obejmuje wszystkie znane i znane ze swojej krótkotrwałej skuteczności sposoby na pozbycie się owłosienia. Należą do nich: golenie za pomocą maszynki, rozpuszczanie włosków kremami, czy używanie depilatora. Epilacja korzysta z nowoczesnego lasera, by szybko, bezboleśnie i przede wszystkim skutecznie usuwać owłosienie z wybranych partii ciała oraz z twarzy. Serii zabiegów mogą poddać się zarówno kobiety, jak i mężczyźni o różnym fototypie, którzy nie mają przeciwwskazań i chcą zrezygnować z częstego golenia i cieszyć się gładką, estetyczną skórą bez włosów i podrażnień.

Zapraszamy do umówienia się na pierwszą wizytę i odwiedzenia naszego Centrum. Wykwalifikowany personel DiMedical doradzi i pomoże wybrać najlepsze zabiegi z naszej oferty. Świadczymy usługi na poziomie europejskim, a komfort i dobre samopoczucie naszych pacjentów ma dla nas największe znaczenie.

Umów się na wizytę


  Zapoznałem się z informacjami o administratorze i przetwarzaniu danych

  Zadzwoń
  Skontaktuj się i umów wizytę

  +48 607 705 607

  Napisz wiadomość e-mail
  - odpowiemy na Twoje pytania

  kontakt@dimedical.pl