Fotoodmładzanie

Płytkie zmarszczki, nieestetyczne przebarwienia, rumień, utrata sprężystości skóry – to tylko kilka objawów, które pojawiają się na skórze wraz z upływem czasu. Choć kolejnych lat nie da się zatrzymać, można spowolnić, a nawet cofnąć wskazówki zegara i przywrócić sobie zdrowy, promienny wygląd. W tym celu stosuje się fotoodmładzanie. Zabieg ten, z wykorzystaniem innowacyjnego lasera, można wykonać w Klinice Medycyny Estetycznej DiMedical. Jak w praktyce przebiega zabieg fotoodmładzania i jakie są wskazania do jego wykonania? Oto najważniejsze informacje.

Cena zabiegu
100zł - 2100zł
Czas trwania
od 15 min
Częstotliwość
co 4-6 tygodni
Zalecana ilość
4-6 zabiegów

Fotoodmładzanie twarzy – czym jest?

Proces starzenia się skóry dotyka każdego z nas. Z biegiem lat traci ona swoją naturalną jędrność i pełną zdolność do regeneracji. Nie oznacza to jednak, że nie istnieją metody, które pozwalają przywrócić cerze zdrowy, promienny wygląd – i to bez użycia skalpela. Dlatego coraz więcej osób poddaje się fotoodmładzaniu laserowemu.

Zabieg ten polega na skierowaniu wiązki promieniowania laserowego o precyzyjnie dobranej częstotliwości i długości na skórę. W wyniku działania tej energii, docierającej również do jej głębszych warstw, następuje stymulacja komórek do intensywnej regeneracji. Dzięki temu jest możliwa niwelacja wielu efektów fotostarzenia i zatrzymania młodości na dłużej.

Fotoodmładzanie – w jakim wieku zacząć?

To, kiedy jest najlepszy moment na przeprowadzenie fotoodmładzania, jest kwestią absolutnie indywidualną i uzależnioną od wielu czynników. Najważniejsze jest zatem bieżące obserwowanie zmian zachodzących na skórze. W przypadku pojawienia się oznak fotostarzenia potrzebna będzie konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej. Specjalista, po przeprowadzeniu wywiadu i obserwacji skóry, zaleci właściwy kierunek działania.

Warto wiedzieć, że do umówienia się na zabieg mogą skłonić takie zmiany na twarzy jak:

 • płytkie zmarszczki, w tym tzw. kurze łapki,
 • utrata jędrności i elastyczności skóry,
 • przebarwienia posłoneczne lub inne zaburzenia pigmentacyjne,
 • przebarwienia potrądzikowe,
 • rumień lub trądzik różowaty,
 • pajączki i innego rodzaju popękane naczynka,
 • rozszerzone pory

i wiele innych, które są rezultatem upływu czasu. Zastosowanie lasera pozwala je zniwelować na dłużej, przywracając skórze twarzy zdrowszy, bardziej atrakcyjny wygląd.

Pamiętaj, że ostatecznie o tym, czy kwalifikujesz się na zabieg fotoodmładzania, decyduje lekarz medycyny estetycznej. Warto więc podążyć za jego wskazówkami i wybrać takie zabiegi z gamy anti-aging, które są rekomendowane przez eksperta.

Umów się na wizytę

Laserowe fotoodmładzanie twarzy krok po kroku

Zastanawiasz się, jak przebiega zabieg fotoodmładzania? Omawiamy jego przebieg krok po kroku.

 • Pierwszym etapem jest konsultacja z ekspertem. Dokładnie ocenia on, jak prezentuje się Twoja twarz, analizuje zmiany, które zaszły na niej w wyniku fotostarzenia i przeprowadza z Tobą wywiad. W jego trakcie wykluczane są również przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Jest ich niewiele. To m.in. stany zapalne skóry, cukrzyca czy stany nowotworowe. Procedura nie jest również zalecana kobietom w ciąży i młodym mamom.
 • Gdy Pacjent zostanie zakwalifikowany do tego zabiegu, jego skóra jest wstępnie oczyszczana i przygotowywana do użycia lasera.
 • W kolejnym etapie specjalista, korzystając ze specjalnej głowicy do fotoodmładzania, kieruje na twarz Pacjenta wiązkę światła laserowego o określonych parametrach. Energia światła laserowego jest pochłaniana przez pigment przebarwień, co doprowadza do zniszczenia go, a co za tym idzie - do ich eliminacji bez uszkodzenia przylegających tkanek.

Jak długo utrzymują się efekty fotoodmładzania?

Zazwyczaj, aby uzyskać pożądane rezultaty, zabieg należy przeprowadzić kilkukrotnie, najczęściej 4-6 razy w dwutygodniowych lub miesięcznych odstępach. Zarówno częstotliwość, jak i liczba sesji jest ustalana indywidualnie - dostosowuje się je do potrzeb skóry Pacjenta.

Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu, jednak uzyskanie pełnego rezultatu wymaga powtórzeń. Po przeprowadzeniu pełnego cyklu, dla utrwalenia efektu "młodszej skóry" zabieg powtarza się np. co 12 miesięcy. Dzięki temu rezultaty są widoczne, a proces starzenia się skóry staje się widocznie spowolniony.

Fotoodmładzanie – efekty uboczne

Tuż po zakończeniu zabiegu Pacjent może powrócić bez problemu do codziennych czynności – nie wywołuje on uszkodzeń naskórka, a co za tym idzie nie jest potrzebne stosowanie opatrunków. Jednak trzeba wiedzieć, że efektem działania lasera jest początkowe przyciemnienie się usuwanych zmian oraz uwypuklenie. To element dłuższego procesu, którego ostatecznym rezultatem jest złuszczenie zmian i pozbycie się niedoskonałości.

W okresie kilku tygodni od wykonania fotoodmładzania można więc spodziewać się:

 • chwilowego przyciemnienia i uwypuklenia zmian,
 • powstania zaczerwienień,
 • intensywnego złuszczania się naskórka,
 • obrzęku (znika zazwyczaj po kilku godzinach).

Dlatego warto dostosować termin przeprowadzenia zabiegu do swoich planów osobistych i zawodowych - harmonogram dobrze jest ustalić wspólnie ze specjalistą.

Dlaczego warto skorzystać z zabiegu w DiMedical?

Klinika Medycyny Estetycznej DiMedical jest uznawana za jedną z najnowocześniejszych w województwie łódzkim. Wybierając naszą placówkę, Pacjent:

 • zyskuje dostęp do zabiegów wykonywanych z wykorzystaniem zaawansowanych urządzeń laserowych,
 • może ustalić dogodne dla siebie terminy kolejnych wizyt - tak, aby nie kolidowały z jego planami,
 • trafia pod opiekę doświadczonych i wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy nieustannie poszerzają swoje kompetencje,
 • może liczyć na troskliwą i fachową opiekę oraz przyjazną atmosferę w trakcie każdej wizyty.

Aby dowiedzieć się, jak wygląda cennik zabiegów fotoodmładzania laserem i umówić się na wstępną konsultację, prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy lub bezpośrednio w siedzibie Kliniki DiMedical.

Umów się na wizytę


  Zapoznałem się z informacjami o administratorze i przetwarzaniu danych

  Zadzwoń
  Skontaktuj się i umów wizytę

  +48 607 705 607

  Napisz wiadomość e-mail
  - odpowiemy na Twoje pytania

  kontakt@dimedical.pl