Laser frakcyjny

Nie zawsze łatwo jest pogodzić się z utratą młodego wyglądu skóry, którą zaczynają pokrywać zmarszczki. Negatywnie na cerę wpływa także przebyty trądzik, który często pozostawia po sobie blizny. Laser frakcyjny to nowoczesne urządzenie – dzięki któremu można skutecznie pozbyć się brzydkich zmian skórnych, powodujących niejednokrotnie także obniżenie samooceny.

Cena zabiegu
100zł - 2100zł
Czas trwania
od 15 min (do 1 h)
Częstotliwość
co 4-6 tygodni
Zalecana ilość
4-6 zabiegów

Laser frakcyjny CO2 – działanie

To zaawansowane technologicznie urządzenie jest szeroko stosowane w zabiegach medycyny estetycznej. W wyniku jego działania zostaje wytworzone promieniowanie, które wnika głęboko w skórę i zostaje pochłonięte przez znajdującą się w komórkach wodę. Woda ta niemal natychmiast ulega podgrzaniu, po czym następuje tzw. ablacja, czyli odparowanie, które dotyczy również tkanki.

W pewnym sensie skóra, pod wpływem działania lasera, ulega wypaleniu – jednak nie cała jej powierzchnia, a tylko wybrane fragmenty. W jej strukturze powstają mikroskopijne, równomiernie rozłożone ubytki. To zjawisko nazywa się fototermalizą frakcyjną. Choć brzmi nieco drastycznie, to jest to w pełni kontrolowane „uszkodzenie” skóry stymulujące ją do regeneracji. W ten sposób możliwe jest skuteczne działanie na zmarszczki, umożliwiające pozbycie się blizn potrądzikowych, nawet tych wyjątkowo głębokich.

Czym zatem różni się korzystanie z takiego zabiegu od, przykładowo, wstrzykiwania kwasu hialuronowego, który także widocznie wygładza cerę i sprawia, że wygląda ona młodziej? Przede wszystkim, takie substancje jak kwas jedynie maskują blizny lub inne nieestetyczne ślady na twarzy. Tymczasem użycie lasera frakcyjnego powoduje naturalny proces odnowy. W jego wyniku powstaje reakcja fototermiczna, która z kolei aktywuje białka szoku cieplnego. Stymulowane w ten sposób produkują większą ilość kolagenu i elastyny, czyli naturalnych budulców naszej skóry. Wraz z wiekiem mamy ich w organizmie coraz mniej, dlatego zabieg umożliwia powrót do wyglądu sprzed lat.

Umów się na wizytę

Zabieg z laserem frakcyjnym – na co zwracać uwagę?

Warto pamiętać, że laser frakcyjny bardzo intensywnie działa na skórę i mocno wpływa na jej strukturę. W związku z tym, taki zabieg może przeprowadzić wyłącznie wykwalifikowany lekarz. Pamiętajmy zatem, że kiedy już podejmiemy decyzję o rozpoczęciu takiej terapii, powinniśmy dokładnie sprawdzić wybraną przez nas klinikę. Warto przeczytać opinie na jej temat, porównać z innymi klinikami, zweryfikować też informacje dotyczące specjalistów podejmujących się wykonania takiego zabiegu. Dobrze jest również dowiedzieć się, jakiego sprzętu używają – bo tylko doskonałej jakości laser da oczekiwane efekty. Dopiero wówczas można być spokojnym i pewnym, że trafiło się w dobre ręce.

Jednocześnie warto wiedzieć, że istnieją dwa rodzaje laserów frakcyjnych. Pierwszy z nich – ablacyjny, ma silniejsze działanie zarówno na powierzchni skóry, jak i wewnątrz niej. Gojenie w tym przypadku trwa dość długo, jednak efekty są bardzo dobre – dlatego poleca się go w leczeniu blizn i rozstępów. Drugi, nieablacyjny – działający na skórę jedynie w wewnętrznej warstwie, pozwalający na zdecydowanie szybsze gojenie się jej.

W naszej klinice korzystamy z lasera nieablacyjnego Q-Switch oraz ablacyjnego lasera erbowo-yagowego. Oba te lasery znakomicie radzą sobie z redukcją zmarszczek, przebarwień, blizn czy rozstępów.

Laseroterapia frakcyjna – wskazania, przeciwwskazania

W jaki sposób ocenić, czy zabieg laserem frakcyjnym będzie skuteczny? To proste. Taki sposób regeneracji tkanki na twarzy to doskonały sposób na poradzenie sobie z rozstępami, zmarszczkami czy przebarwieniami. Udany zabieg pozwala na zredukowanie blizn, zarówno tych potrądzikowych, jak i wynikających z oparzeń czy operacji. Możemy nawet w ten sposób przywrócić młody wygląd swoim dłoniom, a trzeba pamiętać, że bardzo często to właśnie pomarszczona skóra na nich zdradza nasz prawdziwy wiek lub wywołuje wrażenie, że jesteśmy starsi niż w rzeczywistości.

Twarz z tak widocznymi zmianami jest często przyczyną ogromnych kompleksów, które staramy się ukrywać pod makijażem. Nie warto jednak codziennie tracić czasu na stosowanie co najmniej kilku kosmetyków, ponieważ laser frakcyjny nada skórze młody, piękny i zdrowy wygląd. To dobre rozwiązanie nie tylko na poprawienie wyglądu cery, ale także samooceny, co może mieć przełożenie na życie osobiste czy zawodowe.

Oczywiście nie wszystkie osoby mogą stosować laser. Przeciwwskazania są następujące:

 • bielactwo, łuszczyca,
 • inne choroby, w tym nowotwory, cukrzyca czy padaczka,
 • w przypadku osób, które mają założony rozrusznik serca, wykonanie takiego zabiegu również nie jest wskazane,
 • ciąża bądź okres karmienia piersią,
 • opalanie się lub korzystanie z solarium lub substancji samoopalających w czasie krótszym niż dwa tygodnie przed zabiegiem,
 • spożywanie alkoholu w czasie krótszym niż 24 godziny przed zabiegiem.

Zabieg laserem frakcyjnym – przebieg

Przede wszystkim, należy zadawać sobie sprawę z tego, że nie wystarczy pojedynczy zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego. Zalecana jest seria, ponieważ dopiero wówczas można osiągnąć zadowalające efekty. Ilość wizyt (zabiegów) koniecznych do pozbycia się blizn czy zmarszczek, jest zależna od konkretnego pacjenta. Przykładowo, sam lifting twarzy i jej wygładzenie wymaga od 3 do 5 zabiegów. W przypadku blizn potrądzikowych oraz rozstępów wskazanych jest minimum 5 zabiegów.

Przed przystąpieniem do zabiegu warto poinformować lekarza o problemach z ewentualną obniżoną odpornością, nie zaszkodzi profilaktyczne zażycie leków przeciwopryszczkowych. Tydzień przed zabiegiem należy w miarę możliwości unikać słońca i produktów podrażniających skórę.

Mimo, że sam proces zabiegu standardowo trwa jedynie 30-60 minut, bywa dla pacjenta uciążliwy. W pierwszym etapie twarz zostaje dokładnie oczyszczona i zdezynfekowana. Dopiero w kolejnym lekarz przystępuje do użycia lasera frakcyjnego IPixel – niestety jego użycie jest bolesne, a sam ból może się utrzymywać jeszcze przez kilka godzin po wyjściu z kliniki. Bezbolesne jest jedynie wykorzystanie bezablacyjnego lasera frakcyjnego Q-Switch.

Po zakończonym zabiegu na twarz nakładana jest maska kojąca. Całość może się przedłużyć, jeśli zabieg jest wykonywany na większej powierzchni skóry.

Laser frakcyjny – gojenie, skutki uboczne

Laser daje znakomite rezultaty – redukuje zmarszczki oraz rozstępy, idealnie działa także na przebarwienia. Zaraz po zabiegu zauważalne jest jednak zaczerwienienie i opuchnięcie skóry. Przypomina to nieco reakcję alergiczną lub efekt długotrwałego przebywania na słońcu. Może się także pojawić drobna wysypka. Obrzęk nieznacznie nasila się po 2 dniach, jednak po 3-4 zaczyna już ustępować. Jest to naturalny proces gojenia, więc nie trzeba się obawiać, że laser frakcyjny uszkodził skórę. Sporadycznie, jeśli przed zabiegiem zostało wykonane znieczulenie w postaci iniekcji, mogą pojawiać się drobne siniaki. Bywa, że zauważalne są również niewielkie strupki.

Podczas rekonwalescencji, szczególnie w jej początkowym etapie, najlepiej unikać słońca i gorących kąpieli. Jeśli znieczulenie zostało przyjęte w formie doustnych środków, to należy zrezygnować z prowadzenia samochodu w okresie jednego dnia po zabiegu.

Co osiągamy, wykorzystując laser frakcyjny? Efekty są widoczne gołym okiem. Zmarszczki zostają wygładzone, blizny bledną, podobnie jak rozstępy. Po udanej rekonwalescencji można cieszyć się odmłodzoną, odbudowaną cerą – rezultat utrzymuje się do ponownego zestarzenia się skóry, a to może potrwać nawet wiele lat.

Podobnie jak w przypadku innych zabiegów, mamy też do czynienia z możliwymi skutkami ubocznymi. Poza wymienionymi wcześniej, istnieje także ryzyko zakażenia bakteryjnego lub infekcji (np. opryszczki). To zagrożenie jest jednak minimalne.

Laser frakcyjny – cena

Cena poddania się działaniu lasera frakcyjnego jest uzależniona nie tylko od liczby zabiegów, ale także od rodzaju konkretnego lasera, miejsca, jakie zamierzamy odmłodzić oraz od zmiany skórnej, która wymaga leczenia.

Pojedynczy zabieg z użyciem lasera nieablacyjnego na jednym wskazanym obszarze to koszt od 250 do 500 zł. Jeśli zaś wybierzemy laser frakcyjny ablacyjny, decydując się na kompleksową przebudową komórek skóry, musimy liczyć się z ceną od 300 do ponad 1000 zł.

Umów się na wizytę


  Zapoznałem się z informacjami o administratorze i przetwarzaniu danych

  Zadzwoń
  Skontaktuj się i umów wizytę

  +48 607 705 607

  Napisz wiadomość e-mail
  - odpowiemy na Twoje pytania

  kontakt@dimedical.pl