Zabiegi na cellulit

Większość kobiet zmaga się ze zbitą tkanką tłuszczową w okolicach: ud, brzucha, nóg i pośladków. To problem, z którym Panie sobie nie radzą, nie tylko ze względów estetycznych, ale też psychicznych. Nadmiar cellulitu odbiera pewność siebie, powoduje, że dużo trudniej założyć na siebie bikini czy pokazać się w bieliźnie. Komfort życia znacznie spada.

Co zatem zrobić, żeby móc cieszyć się pięknym, jędrnym i młodym ciałem bez cellulitu? Przede wszystkim dać sobie pomóc z udziałem specjalistów! Czy zdajesz sobie sprawę, że wybranie dobrej kliniki medycyny estetycznej i dobór odpowiednich zabiegów antycellulitowych, może skutecznie pomóc Ci rozwiązać problem pomarańczowej skórki?

Cena zabiegu
od 250
Czas trwania
od 15 min - 1,5 h
Zalecana ilość
4-6 zabiegów
Częstotliwość
co 4-6 tygodni

Słyszałaś kiedykolwiek o zabiegu lipolizy iniekcyjnej czy mezoterapii igłowej? Jeżeli nie, to koniecznie powinnaś to nadrobić. Lipoliza iniekcyjna i mezoterapia igłowa to jedne z najlepszych, skutecznych i przede wszystkim bardzo bezpiecznych zabiegów, jakie oferuje medycyna estetyczna w walce z pomarańczową skórką. Ich działanie jest trwałe, a sama procedura zabiegowa całkowicie bezbolesna!

Takim miejscem na mapie Łodzi, które oferuje lipolizę i mezoterapię oraz inne zabiegi, które pozwolą Ci zatroszczyć się o piękny wygląd jest klinika DiMedical, która od lat dba o to, żeby klienci do nas trafią mogli przejść całkowitą metamorfozę swojego ciała! Usuwanie cellulitu to nasza specjalność i dlatego z pełną odpowiedzialnością zapraszamy Cię do nas na konsultację i wspólne omówienie dostępnych rozwiązań dla Twojej skóry. Gwarantujemy Ci, że będziesz zachwycona!


Skąd bierze się cellulit?

Nieestetyczny cellulit najczęściej pojawia się w takich miejscach jak: brzuch, pośladki oraz uda. Są to zwykle te obszary na ciele, na których występuje nieładna i nieprzyjemna w dotyku skóra. Wygląd pomarańczowej skórki ściśle jest zależy od tego, w jakiej fazie jest aktualnie Twój cellulit. Im późniejsza faza, tym trudniej jest go usunąć przy pomocy tradycyjnych metod. Dodatkowo, im wyższa waga osoby posiadającej cellulit, tym gorzej ponieważ u osób otyłych ta warstwa tłuszczu jest znacznie większa, a sam cellulit może przybierać poważniejszą formę.

W jaki sposób sami przyczyniamy się do tworzenia się cellulitu? Przede wszystkim:

 • nie dbamy o dostateczną ilość ruchu i regularne ćwiczenia na siłowni czy sali gimnastycznej,
 • prowadzimy siedzący tryb życia,
 • palimy papierosy,
 • nie dbamy o składniki diety – stosujemy nadmiar cukrów oraz soli,
 • nosimy zbyt ciasne ubrania,
 • pijemy zbyt małą ilość wody, która pomaga usuwać nagromadzone w ciele toksyny.
 • Warto mieć także świadomość, że za tworzenie się pomarańczowej skórki może być odpowiedzialne zaburzenie krążenia krwi, a także znaczna przewaga estrogenów w ogranizmie. Jeżeli w Twoim przypadku właśnie to powoduje tworzenie się nieestetycznych defektów skóry, to warto przedyskutować temat ze swoim lekarzem

Jakie wyróżniamy rodzaje cellulitu?

Istnieje kilka rodzajów cellulitu i każdy z nich wygląda nieco inaczej. Wyróżniamy:

 • Cellulit wodny – jest on najczęściej zauważalnym rodzajem pomarańczowej skórki. Jak go dostrzec? Kiedy ściśniesz skórę palcami, to zwykle widać na niej nierówną, nieestetyczną powierzchnię.
 • Cellulit tłuszczowy – ten rodzaj cellulitu charakteryzuje się wyczuwalnymi grudkami, widocznymi zagłębieniami w skórze, a także bardziej zbitymi komórkami tłuszczowymi niż w przypadku cellulitu wodnego.
 • Skórkę materacową – tutaj cellulit przybiera formę głębokich zagłębień, które są widoczne gołym okiem na skórze, zwykle taki cellulit jest bardzo ciężki do usunięcia, a zmiany które wytworzył w skórze są nieodwracalne. Jedyną osobą, która może zaoferować pomoc w tak nieestetycznym defekcie skóry jest lekarz medycyny estetycznej.

Wszystkie przedstawione rodzaje cellulitu powodują dyskomfort i niezadowolenie ze swojego ciała, dlatego warto jak najszybciej zająć się jego skutecznym usunięciem powstałych na skórze zmian.

Jakie są zabiegi na cellulit?

Chcąc pozbyć się pomarańczowej skórki ze swojego ciała, musisz poznać specjalistyczne zabiegi na cellulit, jakie oferuje nasza profesjonalna klinika medycyny estetycznej DiMedical. Działamy kompleksowo za pomocą specjalistycznych urządzeń, dzięki którym cała terapia antycellulitowa przebiega w prosty oraz bezpieczny sposób. W naszej ofercie znajdziesz:

 • Mezoterapię igłową – potrafi bardzo precyzyjnie walczyć z cellulitem, dzięki zastosowaniu regenerujących skórę koktajli odżywczych, które dobierane są w taki sposób, aby w 100% spełnić oczekiwania klienta. Mezoterapia, dzięki głębokiemu wprowadzeniu substancji do tkanki podskórnej pobudza krążenie krwi, dotlenia komórki i wpływa na zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny odpowiedzialnych za jędrność skóry. Dodatkowo ma silne działanie poprawiające strukturę skóry. Z powodzeniem można ją stosować z innymi zabiegami na cellulit. Dla uzyskania najlepszych efektów zabiegu zwykle zaleca się wykonanie 6 zabiegów w odstępach, co dwa tygodnie.
 • Lipolizę iniekcyjną – jej zadaniem jest dokładne rozbicie komórek tłuszczowych (dokładnie kwasów tłuszczowych oraz trójglicerydów), które są następnie transportowane do wątroby gdzie przechodzą procesy metaboliczne. Kiedy przejdą ten proces zostają usuwane z organizmu. Jest to znacznie lepsza alternatywa dla liposukcji, ponieważ działa w bardziej bezpieczny sposób i jest niezwykle precyzyjna. Najlepsze efekty uzyskuje się przy serii 4 zabiegów wykonywanych średnio, co 4 tygodnie. Warto zaznaczyć, że lipoliza jest niezwykle skutecznym zabiegiem modelującym, jednak nie może być stosowana do zwalczania otyłości.

Umów się na wizytę

Często pytacie nas, jak długo utrzymują się efekty takich zabiegów. Odpowiedź jest prosta. Wszystko zależy od tego, z jakimi predyspozycjami do powstawania cellulitu mamy do czynienia i na jakim etapie rozpoczniemy terapię. Dobrze przeprowadzone zabiegi mezoterapii i lipolizy mają dać trwały efekt.

Szczegóły dotyczące wymienionych terapii dla skóry, oraz doprecyzowanie efektów, jakie można dzięki nim uzyskać zostają omówione podczas bezpłatnej konsultacji w naszej klinice DiMedical w Łodzi. Podczas rozmowy wykluczane są także ewentualne przeciwwskazania do zabiegu oraz pacjent może zgłaszać swoje własne pytania i wątpliwości dotyczące zabiegów. To bardzo ważne dla obu stron, zarówno dla pacjenta, jak i lekarza medycyny estetycznej.

Jakie są etapy powstawania cellulitu?

Pojawienie się skórki pomarańczowej wzbudza złość i utratę pewności siebie u każdej kobiety. Warto wiedzieć zatem, jakie są fazy powstawania cellulitu i sprawdzić, która z nich dotyczy Ciebie. Nie zawsze jest on zauważalny gołym okiem. Pewne zmiany w strukturze skóry da się zauważyć w badaniu mikroskopowym.

 • Rozwój cellulitu faza I – na tym etapie naczynia krwionośne znajdują się blisko komórek tłuszczowych. Przez ich sąsiedztwo zaczynają powoli działać w nieprawidłowy sposób. Skóra staje się mniej dotleniona i znacznie gorzej odżywiona. Pomiędzy tkankami gromadzi się limfa, a skupiska komórki tłuszczowe przybierają postać małych grup. Niestety już w tej fazie zaczynają także rozpadać włókna kolagenu i elastyny, które są odpowiedzialne za jędrność skóry.
 • Powstawanie cellulitu faza II – w tym momencie pomarańczowa skórka zaczyna być zauważona podczas uciskania skóry. Mogą pojawić się także niewielkie pęknięcia naczynek. W obrazie ogólnym można zauważyć także ścianki kapilarne, które stają się coraz cieńsze. Przepływ krwi i limfy staje się mocno zaburzony.
 • Tworzenie się cellulitu faza III – na tym etapie skóra zaczyna wyglądać źle, pomarańczowa skórka jest mocno uwydatniona. Komórki tkanki tłuszczowej są mocno zbite ze sobą, krążenie krwi jest zaburzone, pomiary temperatury sprawiają, że zauważalny jest jej znaczny spadek. Dodatkowo włókna kolagenu i elastyny zmieniają swoje działanie i zaczynają otaczać naczynia.
 • Zaawansowany cellulit faza IV – tutaj mamy do czynienia bardzo mocno uwypuklonymi stwardnieniami skóry. Niestety poprzez jej niedokrwienie na powierzchni pojawiają się nieestetyczne ciemne obszary. Dochodzi do zniekształceń tkanki podskórnej, a także powstają dolegliwości bóle, które są wynikiem przeciążenia naczyń krwionośnych. Włókna kolagenu i elastyny zaczynają tworzyć wyczuwalne guzki.
 • Warto pamiętać o tym, że zmiany, które tworzą się w początkowej fazie są odwracalne. Redukcja cellulitu zaczyna być problemem, kiedy przekształca się w zaawansowaną formę. Wtedy może być konieczna konsultacja z lekarzem i opracowanie skutecznej metody leczenia, na którą składa się:

  • różnego rodzaju diety,
  • masaż,
  • spalanie przy pomocy ćwiczeń fizycznych,
  • korzystanie z drenażu limfatycznego,
  • urządzenia do podciśnieniowego masażu ciała.

  Dlaczego warto usunąć cellulit w klinice DiMedical?

  Działamy w sposób indywidualny, dokładnie precyzując rodzaj terapii jaką oferujemy w zwalczaniu cellulitu. Dysponujemy nowoczesnymi, bezpiecznymi i przede wszystkim skutecznymi zabiegami w tym zakresie. Poza samym sprzętem możemy zaproponować najlepsze kosmetyki na rynku, które wspomogą proces zabiegowy.

  Nasi specjaliści mają na swoim koncie wiele udanych terapii, dzięki którym usunięcie cellulitu z brzucha, ud, bioder czy pośladków okazało się prostsze niż mogło się to wydawać na początku. Zależy nam na tym, żeby Ci pomóc. Chcemy, abyś mogła poczuć się bardziej pewna siebie i przede wszystkim zadowolona ze swojego wyglądu! Jeżeli chcesz poznać nas bliżej oraz szczegóły oferty, jaką dysponujemy, to serdecznie zapraszamy do kontaktu na nami za pośrednictwem, maila telefonicznie lub osobiście. Wspólnie pozbędziemy się Twojego cellulitu! Do zobaczenia w Klinice DiMedical

  Umów się na wizytę


   Zapoznałem się z informacjami o administratorze i przetwarzaniu danych

   Zadzwoń
   Skontaktuj się i umów wizytę

   +48 607 705 607

   Napisz wiadomość e-mail
   - odpowiemy na Twoje pytania

   kontakt@dimedical.pl