Lifting twarzy

Proces starzenia się niestety dotyczy każdego z nas. Powstające zmarszczki i wiotczejąca cera, nierzadko nadają nam zmęczony, niekorzystny wygląd i często są przyczyną kompleksów. By sobie z tym poradzić i uniknąć tego problemu, warto zastosować lifting twarzy, dzięki któremu poczujemy się młodsi o wiele lat.

Cena zabiegu
od 350
Czas trwania
od 15 min
Częstotliwość
raz na 2 lata
Umów się na wizytę
+48 607 705 607

Starzenie się skóry – jakie są przyczyny?

Wraz z wiekiem nasze fibroblasty, czyli komórki skóry, produkują znacznie mniej elastyny oraz kolagenu. To naturalne substancje odpowiadające za młody wygląd cery – dzięki nim jest ona odpowiednio gładka, jędrna i napięta. Niestety im jesteśmy starsi, tym bardziej włókna kolagenowe tracą elastyczność, spada też poziom naturalnego kwasu hialuronowego. W efekcie skóra zaczyna się zapadać i obwisać, powodując powstawanie zmarszczek. Zmiany te dotyczą niemal całego obszaru twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni.

Pierwsze zmarszczki mogą ujawnić się już około 25. roku życia, jednak dopiero w okolicach czterdziestki stają się szczególnie widoczne.

Co to jest lifting twarzy?

Lifting ma za zadanie podniesienie i naciągnięcie skóry twarzy, tak by odzyskała swoją gładką, pozbawioną bruzd powierzchnię. To bardzo popularny zabieg, który daje widoczne efekty nie tylko na twarzy, ale także na innych obszarach ciała, gdzie skóra zaczęła wiotczeć pod wpływem procesów starzenia się.

Istnieją dwa podstawowe rodzaje takiej terapii. Lifting inwazyjny to nic innego, jak operacja wymagająca udziału chirurga plastycznego. Jest wykonywana pod tzw. narkozą. Polega ona na naciągnięciu skóry w okolicach skroni, wzdłuż linii włosów i za uszami. Lekarz może w ten sposób usunąć nadmiar skóry, dzięki czemu można wymodelować twarz. Po operacji konieczne jest założenie szwów, a rekonwalescencja trwa stosunkowo długo, wiąże się też z wieloma możliwymi skutkami ubocznymi.

Doskonałą alternatywą są dwie inne metody – znacznie mniej inwazyjne, które stosują u swych pacjentów lekarze medycyny estetycznej. Mowa o liftingu wolumerycznym oraz o niciach liftingujących. Właśnie takie zabiegi proponujemy naszym klientom. Rozwiązania te bywają równie skuteczne, co operacja chirurgiczna, jednak ich wykonanie nie wiąże się z aż tak dużym ryzykiem powikłań czy wystąpieniem efektów ubocznych. W związku z tym, te dwie metody są uznawane za bezpieczniejsze i bardziej komfortowe dla pacjenta.

Umów się na wizytę

Przygotowania do zabiegu. Wskazania i przeciwwskazania

Z liftingu wykonywanego przez lekarzy medycyny estetycznej mogą skorzystać wszystkie osoby, które nie są zadowolone ze stanu swojej cery. Nie da się ukryć, że nawet najlepsze kosmetyki do pielęgnacji nie przyniosą takich efektów, jak prawidłowo wykonany lifting twarzy. Jeśli chcemy poprawić owal twarzy, pożegnać się ze zmarszczkami i powrócić do młodego wyglądu, to zdecydowanie warto wypróbować w naszej klinice którąś z wyżej wymienionych dwóch metod.

Zanim jednak podejmiemy decyzję o poddaniu się liftingowi, warto zapoznać się z przeciwwskazaniami. Wykonanie zabiegu uniemożliwiają następujące czynniki:

 • ciąża i okres karmienia piersią, a w przypadku wolumetrii – menstruacja,
 • alergia na kwas hialuronowy lub inne substancje zawarte w wypełniaczu,
 • bielactwo, łuszczyca lub epilepsja,
 • stany zapalne lub infekcje skóry.

Przed przystąpieniem do jakiegokolwiek zabiegu konieczna jest także konsultacja z lekarzem. Oceni on stan cery, umówi dokładny termin i przekaże wszystkie zalecenia, do których należy się dostosować. Na tydzień przed liftingiem należy odstawić leki przeciwzakrzepowe i przeciwzapalne, trzeba też unikać aspiryny i dbać o zdrowie. Jeszcze lepszy efekt osiągnie się, jeśli będziemy pamiętać o odpowiednim odżywianiu i nawilżaniu cery.

Dodatkowo, po zabiegu odbywają się najczęściej jeszcze dwie wizyty kontrolne.

Lifting twarzy – na czym polega? Przebieg zabiegu

W przypadku liftingu wolumetrycznego w głębokie warstwy skóry wstrzykuje się – z pomocą igły lub kaniuli – substancję powstałą z kwasu hialuronowego, polimlekowego i hydroksyapatytu wapnia. Tak przygotowany preparat wypełnia te miejsca, gdzie powstały nieestetyczne bruzdy. Zabieg można wykonać przy znieczuleniu miejscowym, jednak nie jest to wymagane – wszystko zależy od woli pacjenta. Całość trwa około 20-30 minut.

Wolumetria daje natychmiastowy efekt, który utrzymuje się nawet przez 12 miesięcy. Po tym czasie zabieg trzeba powtórzyć. Dzięki niemu możemy unieść opadające policzki, wymodelować żuchwę i podbródek, wypełnić zagłębienia (np. dolinę łez) oraz pozbyć się zmarszczek.

Po zabiegu wolumetrii nie wolno spożywać alkoholu, nie zaleca się korzystania z sauny, czy zażywania gorących kąpieli. Trzeba też unikać opalania i zrezygnować z solarium. Zdecydowanie wskazane jest również odstawienie aspiryny oraz leków na bazie witaminy E. Przez 3 tygodnie raczej nie powinno się wykonywać innych, podobnych zabiegów kosmetycznych.

Nieco podobnie wygląda zabieg z użyciem nici liftingujących. Nici wprowadzamy pod skórę poprzez kilka punktów wkłucia. Zazwyczaj staramy się ograniczyć ich ilość do 2-3 na jedną stronę, a ich umiejscowienie zaplanować w miejscach mało widocznych, np. po bokach policzków, przy uszach, w okolicy linii włosów. Nici prowadzimy pod skórą przy pomocy instrumentu prowadzącego, starając się uzyskać odpowiedni efekt zamocowania, a przy tym pominąć struktury anatomiczne bez ich uszkodzenia. Do prowadzenia nici służy igła, kaniula ostra lub zaokrąglona , odpowiednio do koncepcji zabiegu. Ze względu na strukturę nici z mikrowypustkami, są one zakotwiczone w tkankach miękkich, tworząc silnie podtrzymujący szkielet.

Wstępny efekt liftingu zobaczymy od razu po wyjściu z kliniki, jednak ostateczny rezultat staje się widoczny po upływie około 3 tygodni. Rezultat utrzymuje się nawet przez rok – później możliwe jest powtórzenie zabiegu. Nici liftingujące pomagają podnieść brwi, owal twarzy, zewnętrzne kąciki oka i kąciki ust. Dodatkowo sprawiają, że skóra staje się bardziej napięta i elastyczna.

Po zabiegu nićmi liftingującymi przez 2-3 tygodnie należy unikać nadmiernej aktywności fizycznej i być ostrożnym podczas golenia czy wykonywania peelingu. Warto pilnować, by mimika nie była zbyt gwałtowna, ponieważ nici mogą ulec przesunięciu. Lepiej zrezygnować też z czynności, które mogłyby doprowadzić do nagrzania tkanek.

W naszej klinice wykorzystujemy jedynie sprzęt i preparaty najwyższej jakości. Nasi lekarze są wykwalifikowani i posiadają szeroką wiedzę z zakresu medycyny estetycznej. Przystępne ceny i fachowa obsługa sprawiają, że każdy może skorzystać z wybranego zabiegu w komfortowej atmosferze.

Lifting twarzy – cena

Lifting twarzy metodą wolumetrii to koszt 1200-2000 zł. W przypadku nici liftingujących wszystko zależy od jej rodzaju. Pojedyncza nić screw kosztuje 60 zł, a nić mono 40 zł. Z kolei cena jednej nici 3D/4D wynosi 350 zł.

Umów się na wizytę


  Zapoznałem się z informacjami o administratorze i przetwarzaniu danych

  Zadzwoń
  Skontaktuj się i umów wizytę

  +48 607 705 607

  Napisz wiadomość e-mail
  - odpowiemy na Twoje pytania

  kontakt@dimedical.pl