Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, którego zadaniem jest likwidacja tłuszczu z trudno dostępnych miejsc, a tym samym wymodelowanie sylwetki w prosty, trwały i bezpieczny sposób. To świetna propozycja dla osób mających obawy przed tradycyjną liposukcją, którą oferuje chirurgia plastyczna. Jest znacznie mniej inwazyjna dla organizmu, a efekty końcowe są porównywalne. Zdarza się, że nawet lepsze!

Najczęściej na zabieg decydują się kobiety, chociaż w gabinetach medycyny estetycznej i salonach kosmetycznych w ostatnich latach pojawia się coraz więcej zaciekawionych tematem zabiegów modelujących panów. To dobra informacja, ponieważ często to właśnie mężczyźni mają problem z oponką na brzuchu, nadmiarem tkanki tłuszczowej na ramionach, którą ten zabieg może sprawnie zlikwidować.

Cena zabiegu
od 200
Czas trwania
30 - 60 min
Częstotliwość
co 4 tygodnie
Umów się na wizytę
+48 607 705 607

Jak wygląda zabieg lipolizy iniekcyjnej?

Metoda polega na bezpośredniej iniekcji podskórnej. Do organizmu wprowadzane są substancje, których zadaniem jest rozpuszczenie nadmiaru tkanki tłuszczowej w miejscach, gdzie ciężko zlikwidować ją ćwiczeniami oraz specjalistyczną dietą.

Zabieg powoduje kontrolowany stan zapalny. Pod jego wpływem, komórki tłuszczowe ulegają rozpadowi, a następnie transportowane są do krwioobiegu. Po tym czasie są usuwane z organizmu przez nerki.

Zazwyczaj lipoliza iniekcyjna wykorzystuje fosfatydocholinę, która jest pozyskiwana z soi. Jej zaletą jest to, że wpływa na metabolizm komórek tłuszczowych i osłabia przepuszczalność błony komórkowej. Właśnie dzięki temu znacznie łatwiej usunąć je z organizmu .

W drugiej kolejności stosuje się deoksycholan sodu. To naturalna substancja występująca w solach kwasów żółciowych. Wykazuje ona działanie emulgujące i tym samym umożliwia transport trójglicerydów na zewnątrz komórek tłuszczowych.

W zależności od tego, do jakiej partii ciała kierujemy zabieg, lipoliza iniekcyjna trwa od 30 do 50 minut.

Wskazania do lipolizy iniekcyjnej

Lipoliza iniekcyjna pozwoli Tobie pozbyć się uporczywej oponki na brzuchu (zmniejszyć obwód talii), bryczesów, boczków, nadmiaru tłuszczu z ramion i kolan. Wszystko w bardzo prosty sposób. Nawet się nie obejrzysz, a Twoje ciało nabierze nowego, smukłego i atrakcyjnego wyglądu, a dawna walka z otyłością odejdzie w zapomnienie! Pomyśl tylko jak zmieni się Twoje samopoczucie!

Warto też zaznaczyć, że poza zabiegami na ciało, lipoliza iniekcyjna stosowana jest także na twarz. Pewnie Cię to zaskoczy ale lipoliza podbródka jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów u kobiet i mężczyzn, u których skóra straciła jędrność i elastyczność.

Kto jeszcze wykonuje takie zabiegi? Lipoliza jest przydatna w przypadku ginekomastii czyli gromadzenia się tkanki tłuszczowej w piersiach mężczyzn. Dodatkowo świetnie radzi sobie z likwidowaniem tłuszczaków.

Umów się na wizytę

Co musisz zrobić poza wykonywaniem zabiegów dla swojego ciała?

Pamiętaj jednak, że zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, w tym i lipoliza, nie działą jako terapia odchudzająca. Ona daje możliwość pozbycia się niechcianej tkanki tłuszczowej z wybranych przez Ciebie partii ciała.

Jeżeli zależy Ci na kompleksowym i długotrwałym rezultacie, musisz dodać do tego swoją codzienną pracę w postaci zbilansowanej diety bogatej w składniki odżywcze i odpowiednią dawkę ruchu fizycznego. Fajną opcją jest też dodanie do tego wszystkiego np. endermologii, która przyczyni się do jeszcze lepszego uelastycznienia Twojego ciała.

Jak wygląda skóra bezpośrednio po lipolizie?

Bezpośrednio po zabiegu na skórze może pojawić się zaczerwienienie, pieczenie i obrzęk, a nawet biegunka i wymioty. Zdarza się także nawrót przechodzonej wcześniej opryszczki. Mogą także wystąpić pewne dolegliwości bólowe. Z powodu zastosowanej iniekcji mogą pojawić się też drobne wybroczyny i zasinienia. Nie przejmuj się też tym, jeżeli pojawi się chwilowy stan podgorączkowy – Twój stan zapalny w organizmie jest wywołany w sposób celowy i w niczym Ci nie zagraża.

Wszystkie ewentualne objawy pozabiegowe, to zwykle nic niepokojącego i ustępują one samoistnie na przestrzeni kilku kolejnych dni. Pamiętaj, że jeżeli coś Cię zaniepokoi, możesz w każdej chwili zgłosić się do naszej kliniki na dodatkową konsultację.

Lipoliza iniekcyjna – efekty

Tak jak już wspomnieliśmy wcześniej, po około 3 dniach od wykonania zabiegu, w tkance tłuszczowej zaczyna rozwijać się kontrolowany stan zapalny. Właśnie wtedy zachodzą wszelkie procesy metaboliczne w tkankach a komórki tłuszczowe ulegają degradacji.

Cały proces trwa zwykle około 6 tygodni. Po pierwszym zabiegu już zauważysz u siebie zmniejszenie ilości nagromadzonej tkanki tłuszczowej – zwykle jest to od 25 do 45%.

To jednak nie wszystko. Lipoliza iniekcyjna powoduje też:

 • szybszą produkcję kolagenu i elastyny w skórze, dzięki czemu skóra staje się bardziej jędrna
 • poprawia mikrokrążenie
 • sprawia, że skóra jest lepiej odżywiona
 • usuwa podwójny podbródek
 • zwiększa Twoją pewność siebie i poprawia samopoczucie
 • błyskawiczne przyczynia się do wymodelowania sylwetki

Jeżeli zależy Ci na tym, żeby uzyskać w pełni satysfakcjonujące efekty, to lipolizę iniekcyjną wybranej partii ciała należy powtórzyć od dwóch do pięciu razy, w odstępach ok. 3-4 tygodniowych.

Zalecenia po zabiegu lipolizy iniekcyjnej

Po wykonaniu zabiegu (nieważne czy jest to lipoliza iniekcyjna brzucha czy lipoliza iniekcyjna twarzy), konieczne jest przecieranie tych nakłuwanych miejsc octeniseptem, aż do całkowitego wygojenia. Zawsze mówimy o tym, że konieczne jest zrezygnowanie także na parę dni:

 • z sauny,
 • gorących kąpieli
 • nadmiernego wysiłku fizycznego.

Zrezygnuj także z depilacji woskiem, kremami czy pastą cukrową . To wszystko w trosce o Twoje bezpieczeństwo i komfort w okresie rekonwalescencji.

W celu polepszenia metabolizmu komórek i szybszego wydalania tłuszczu z organizmu, proponujemy spożywanie większej ilości wody - ok. 2 litrów dziennie. Warto też zmodyfikować dotychczasową dietę. Zwłaszcza przez pierwsze dni po lipolizie, zalecane są lekkostrawne posiłki. Pamiętaj, że decydując się na modelowanie sylwetki przy pomocy zabiegów z zakresu medycyny estetycznej musisz liczyć się z tym, że aby efekt został utrzymany na długi czas niezbędna jest Twoja praca z dotychczasowymi nawykami żywieniowymi.

Przeciwwskazania do lipolizy iniekcyjnej

Każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej niesie ze sobą pewne przeciwwskazania, z którymi trzeba się zapoznać. Oczywiście wykluczamy je też podczas wizyty wstępnej w naszej klinice, gdzie omawiamy cały zabieg. Do najczęstszych należą:

 • otyłość
 • ciąża
 • okres karmienia piersią
 • cukrzyca
 • padaczka
 • zaburzenia immunologiczne
 • niewydolność wątroby i nerek
 • ostre stany zapalne
 • zaburzenia krzepliwości krwi
 • alergia na jaja i na soję lub inne składniki preparatu
 • infekcje skóry
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych przez ostatnie dni przed zabiegiem
 • skłonność do powstawania bliznowców
 • alergia na składniki znajdujące się w podawanym preparacie

Lipoliza – cena

Koszt wykonania lipolizy iniekcyjnej zależy od obszaru ciała, który chcemy wymodelować. Bardzo istotne znaczenie dla ceny zabiegów ma także to, gdzie jest wykonywana. Wiadomo że decydując się na lipolizę w renomowanej klinice medycyny estetycznej zapłacisz więcej, ale masz pewność, że zabieg wykonany jest przez najlepszych specjalistów w bezpieczny sposób. Przedział cenowy waha się od 250 zł do 2000 zł za jeden zabieg.

Zdecydowanie w przypadku takich zabiegów nie warto kierować się ceną, a bezpieczeństwem i efektywnością. Wtedy będziesz miała pewność, że dobrze zainwestowałaś swoje pieniądze i uzyskałaś efekt, na ja jakim Ci zależało.

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania dotyczące zabiegów lipolizy lub chciałabyś uzyskać więcej informacji na temat proponowanych przez nas zabiegów modelujących, to serdecznie zapraszamy Cię do kontaktu z nami. Odpowiemy na wszystkie pytania i zaprosimy na konsultację. Do zobaczenia w klinice!

Umów się na wizytę


  Zapoznałem się z informacjami o administratorze i przetwarzaniu danych

  Zadzwoń
  Skontaktuj się i umów wizytę

  +48 607 705 607

  Napisz wiadomość e-mail
  - odpowiemy na Twoje pytania

  kontakt@dimedical.pl