Makijaż permanentny

Wspaniale uwydatnione usta, wyraziste brwi i dobrze podkreślone oczy zaraz po przebudzeniu? Tak, jest to możliwe przy pomocy makijażu permanentnego. To coraz bardziej popularna metoda, pozwalająca na uzyskanie trwałego makijażu. Zabieg polecany jest szczególnie dla tych kobiet, które cenią sobie nieskazitelny wygląd o każdej porze dnia.

Stosując makijaż permanentny na twarz, można podkreślić wiele jej walorów. Decydując się na kreskę nad górną linią rzęs uzyskuje się efekt intensywnego zagęszczenia, dolnej – uwydatnienia , oczy od razu stają się większe. Makijaż permanentny brwi to bardzo duża pomoc dla kobiet mających problem włoskami w tej okolicy. Kiedy są one zbyt rzadkie albo za jasne to twarz staje się mało wyrazista. Permanentne brwi nadają charakteru twarzy i estetycznego wyglądu!

Cena zabiegu
od 200
Czas trwania
60 min
Częstotliwość
raz na 2 miesiące
Umów się na wizytę
+48 607 705 607

Makijaż permanentny ust może natomiast skorygować pewne nierówności na wargach, a także delikatnie podkreślić ich wielkość. W ostatnich latach kobiety coraz chętniej decydują się na makijaż permanentny i bardzo sobie ten zabieg chwalą. Dlaczego? Pozwala im on na ogromną oszczędność czasu oraz pieniędzy, które były wydawane na tradycyjny makijaż, a także dzięki niemu kobiety stają się dużo pewniejsze siebie!

Ważne jest to, żeby trafić w ręce odpowiedniego specjalisty, który potrafi wykonać prawidłowo makijaż permanentny twarzy. Najlepiej jak będzie to doświadczona linergistka, która jest pasjonatką swojego zawodu i potrafi odpowiednio dobrać makijaż permanentny do rysów twarzy. Chodzi przecież o to, żeby taki makijaż mimo wszystko wyglądał, jak najbardziej naturalnie! W naszej klinice DiMedical jest to wszystko możliwe!

Zalety makijażu permanentnego

Kobiety żyjące w pośpiechu, nie mające czasu na zwykły makijaż i długie szykowanie się do wyjścia w łazience, mogą ułatwić sobie codzienne funkcjonowanie przy pomocy makijażu permanentnego. To naprawdę wyjątkowa wygoda posiadać permanentną kreskę i permanentne usta. Dobrze zrobiony makijaż permanentny, jest naprawdę bardzo kobiecy!

Kolejną zaletą makijażu jest to, że raz wykonany nie pozostaje z nami na całe życie. Efekt makijażu permanentnego na twarzy utrzymuje się zwykle od 2 do 4 lat, po tym czasie można go powtórzyć i nadać mu świeżości. To bardzo wygodna metoda.

Dodatkowo, do wykonania makijażu permanentnego nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Jedyne o czym trzeba pamiętać to o tym, że w przypadku makijażu ust tydzień przed i tydzień po zabiegu trzeba smarować wargi specjalnym preparatem na opryszczkę.

Na czym polega makijaż permanentny?

Cały proces nakładania makijażu na wybraną część twarzy: brwi, usta, linię rzęs czy dolną powiekę, polega na wprowadzeniu pigmentu naturalnego pochodzenia w naskórek, w taki sposób aby był widoczny również na powierzchni skóry.

Wiele osób zastanawia się nad tym czy przebiega to w podobny sposób, jak w przypadku wykonania tatuażu. Wizualnie tak, natomiast barwnik podczas makijażu wprowadzany jest znacznie płycej niż w przypadku tradycyjnego tatuażu. Z upływem czasu, mniej więcej po ok. 2 latach barwnik zaczyna się stopniowo rozjaśniać. Dzieje się to szybciej w przypadku zastosowania na skórze jaśniejszych pigmentów.

Umów się na wizytę

Jak wygląda pielęgnacja skóry po zabiegu makijażu permanentnego?

Po wykonaniu zabiegu makijażu permanentnego ust, brwi, kreski górnej czy dolnej może pojawić się obrzęk, który utrzymuje się przez kilka dni. Dwa tygodnie od zabiegu trzeba znacznie ograniczyć kontakt skóry pigmentowanej z kosmetykami i wodą. Konieczne jest także zabezpieczenie jej przed działaniami promieni słonecznych.

Bezpośrednio po zrobieniu makijażu permanentnego można zauważyć także, że jest on dosyć ciemny. Po pełnym wygojeniu, pigment rozjaśnia się mniej więcej o połowę. Czas gojenia jest bardzo uzależniony od okolicy, która jest poddawana zabiegowi. Najczęściej jest to od 5 do 9 dni.

O czym trzeba pamiętać w trakcie golenia skóry po makijażu permanentnym?

 • Nie zrywać strupków, które pojawią się po kilku dniach od wykonania zabiegu, ponieważ grozi to powstawaniem blizn.
 • Podczas wizyt na świeżym powietrzu zaleca się stosowanie kremów z filtrem, aż do momentu całkowitego wygojenia skóry.
 • Jeżeli skóra zacznie intensywnie swędzić po zabiegu, to można zastosować na skórę alantan, jednak musi być to bardzo cienka warstwa.
 • W przypadku makijażu ust, tak jak wspomnieliśmy wcześniej zarówno przed jak i po zabiegu konieczne jest stosowanie specjalnych maści na opryszczkę a czasem leków przeciwwirusowych.

Może się zdarzyć, że pomimo prawidłowej pielęgnacji, skóra po wygojeniu będzie wymagała dopigmentowania. To zupełnie naturalny objaw niezależny od doświadczenia osoby wykonującej zabieg. Wtedy umawiamy takiego pacjenta na kolejną wizytę - oczywiście bezpłatną.

Przeciwwskazania

Każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, niesie ze sobą pewne przeciwwskazania. W przypadku makijażu permanentnego jest to:

 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • łuszczyca,
 • cukrzyca,
 • nowotwór,
 • aktywne infekcje skóry,
 • zażywanie leków przeciwzakrzepowych,
 • opryszczka,
 • grzybica skóry.

Wszystkie ewentualne przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego ustalane są podczas pierwszej konsultacji w naszej klinice.

Dlaczego warto wykonać makijaż permanentny w renomowanej klinice?

Przede wszystkim dla bezpieczeństwa, komfortu i pewności, że makijaż permanentny zostanie wykonany prawidłowo! W klinikach medycznych, w tym i w naszej DiMedical mieszczącej się w Łodzi, pracują najlepsi specjaliści w swojej branży. To osoby z wieloletnim doświadczeniem, którzy podchodzą do każdej osoby, która pojawi się w klinice bardzo indywidualnie.

Przed przeprowadzeniem zabiegu, zapraszamy na bezpłatną konsultację, podczas której dokładnie omawiamy cały zabieg, wykluczamy możliwe przeciwwskazania do jego wykonania oraz ustalamy jaki makijaż permanentny zostanie wykonany: brwi, ust, linii rzęs czy może dolnej kreski.

Wszelkie propozycje zabiegu są bardzo precyzyjnie dopasowywane do urody klientki i jej oczekiwań. Zawsze dbamy o to, żeby wykonany przez nas makijaż permanentny dawał jak najbardziej naturalny efekt.

Szczególnie dbamy o higienę i sterylność gabinetów, czym również zdobywamy zaufanie klientów, którzy po wykonaniu jednego zabiegu z chęcią wracają na kolejne wizyty w klinice. Serdecznie zapraszamy Cię na konsultację do naszej kliniki, gdzie wspólnie porozmawiamy o tym, jak możemy pomóc Ci w poprawie Twojego wyglądu, a tym samym zmianie Twojego samopoczucia na lepsze.

Umów się na wizytę


  Zapoznałem się z informacjami o administratorze i przetwarzaniu danych

  Zadzwoń
  Skontaktuj się i umów wizytę

  +48 607 705 607

  Napisz wiadomość e-mail
  - odpowiemy na Twoje pytania

  kontakt@dimedical.pl