Nici Liftingujące

Pierwsze widoczne zmarszczki pojawiają się już w okolicy 30-go roku życia, a wraz z kolejnymi upływającymi latami zaczynają się one pogłębiać. Jako pierwsze pojawiają się bruzdy nosowo - wargowe i zmarszczki poprzeczne na czole. Każdy z nas wie, że naturalny proces starzenia się skóry jest nieunikniony, nie oznacza to jednak, że musimy zrezygnować z młodego wyglądu twarzy i dobrego samopoczucia.

Czy słyszałaś o takim pojęciu jak "trójkąt piękna"? U nastolatków i młodych osób (około 20 roku życia), wierzchołek trójkąta skierowany jest w dół (skóra jest napięta i jędrna od czoła aż po samą brodę), z wiekiem "trójkąt" ulega odwróceniu i skóra na twarzy zaczyna opadać ku jego podstawie. Wtedy pojawiają się głębokie bruzdy i zmarszczki, wskazujące na wewnętrzną zmianę struktury skóry. Od tego momentu zaczyna być coraz ciężej ukryć nam swój wiek!

Całe szczęście medycyna estetyczna proponuje innowacyjne rozwiązanie, którego efektem jest zatrzymanie tego postępującego procesu zmiany rysów twarzy, a efektem staje się gładka, pozbawiona zmarszczek skóra! Chodzi oczywiście o nici liftingujące PDO, które są coraz częściej stosowane przez najlepszych specjalistów w dziedzinie medycyny na całym świecie i stają się świetną alternatywą dla tradycyjnego liftingu!

Cena zabiegu
od 200
Czas trwania
60 min
Częstotliwość
raz na 2 miesiące
Umów się na wizytę
+48 607 705 607

Nici liftingujące PDO - rodzaje

Podczas zabiegów wykorzystuje się trzy rodzaje nici PDO. Możemy wyróżnić:

 1. Nici haczykowo-liftingujące – są to bardzo mocne nici, które sprawdzą się przy zwiotczałej i opadającej skórze,
 2. Nici-mono, stosowane są głównie do odmłodzenia skóry wokół oczu,
 3. Tornado – nici wolumetryczne, ich zadaniem jest podkreślenie żuchwy, podniesienie piersi oraz pośladków. Zwykle podczas jednego zabiegu wykorzystywane są dwie lub trzy nici jednocześnie.

Każdy rodzaj nici ma odrębne zastosowanie i sprawdzi się przy innych problemach skórnych, właśnie dlatego tak ważna jest dokładna konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej przed rozpoczęciem zabiegów. Zaletą nici PDO jest ich szerokie zastosowanie we wszystkich częściach ciała. Doskonale sprawdzą się w obrębie:

 • twarzy
 • szyi
 • dekoltu
 • piersi
 • brzucha
 • pośladków

Umów się na wizytę

Kiedy widać efekty zabiegów z zastosowaniem nici PDO?

Wygładzenie zmarszczek oraz korekta zwiotczałej skóry pojawia się od razu po zabiegu. Ma to związek z mechanicznym oddziaływaniem wprowadzonych nici PDO. Jednak ostateczny efekt ujędrnienia skóry, który wynika z procesu pobudzenia syntezy włókien kolagenowych i elastynowych, widoczny jest po około miesiącu. Zabieg ten jest uznawany za trwały. Należy go powtórzyć dopiero po mniej więcej 2 - 3 latach.

Co tak naprawdę zyskasz decydując się na nici liftingujące? Stosując nici liftingujące PDO możemy zauważyć:

Na bruzdy nosowo-wargowe zastosować można zabiegi medycyny estetycznej

 • natychmiastowe ujędrnienie skóry
 • brak jakichkolwiek nacięć na skórze, co daje im przewagę nad tradycyjnym liftingiem
 • zwiększoną produkcję nowego kolagenu, elastyny i endogennych substancji w organizmie
 • korekcję zwiotczałej skóry, który utrzymuje przez kilka lat (mniej więcej 3 lata)
 • jeszcze lepszy efekty odmłodzenia skóry na twarzy, w połączeniu z innymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej

Wskazania do zabiegu:

Jeżeli zastanawiasz się czy Twoje problemy skórne podlegają zabiegowi z wykorzystaniem nici PDO, możesz zapoznać się z najczęstszymi wskazaniami do jego wykonania. Są to przede wszystkim:

 • poziome zmarszczki na czole
 • lwia zmarszczka
 • obniżone zewnętrzne krawędzie brwi, opadające brwi
 • zwiotczenie skóry poniżej dolnych powiek
 • pogłębione fałdy nosowo-wargowe
 • bruzda policzkowo-jarzmowa
 • fałd podbródkowy
 • linie marionetki
 • V-lifting
 • opadające policzki
 • korekta okolicy jarzmowej
 • zwiotczenie skóry w obszarze poniżej żuchwy
 • korekta zmarszczek palacza
 • fałdy i zmarszczki skóry na szyi i dekolcie
 • ujędrnienie i kształtowanie piersi
 • zwiotczenie tkanek rozstępy na brzuchu, ramionach, pośladkach, udach
 • wiotkość skóry po liposukcji
 • łysienie

W jakim wieku najlepiej zacząć stosować nici na twarz?

Kiedyś najwięcej osób korzystało z nici PDO dopiero po ukończeniu 60-go roku życia. Obecnie stosuje się je u dużo młodszych osób. Jest to jednak zależne od kondycji skóry i wieku biologicznego klientki. Najlepiej porozmawiać na ten temat z doświadczonym lekarzem. W naszej klinice masz taką możliwość!Przeciwwskazania do zastosowania nici liftingujących

 • ciąża, a także okres karmienia piersią
 • stany zapalne skóry i tkanki podskórnej
 • choroby autoimmunologiczne
 • zrosty i zwłóknienia w obrębie skóry i tkanek podskórnych
 • padaczka
 • choroby psychiczne
 • zaburzenia krzepliwości krwi
 • stosowanie kuracji antykoagulantami (kurację należy zaprzestać na minimum 14 dni przed planowanym zabiegiem)

Konsultacje przed zabiegiem

Przed zabiegiem konieczna jest wnikliwa konsultacja ze specjalistą medycyny estetycznej, który szczegółowo opowie o całym zabiegu, wykluczy ewentualne przeciwwskazania do jego wykonania, a także zaprezentuje przykładowe efekty, jakie można osiągnąć dzięki niciom PDO.

Konsultacja to także dobry moment by porozmawiać o swoich wątpliwościach oraz zadać pytania, na które lekarz szczegółowo odpowie. Dzięki takiej rozmowie masz pewność profesjonalnego i indywidualnego podejścia do Twojego problemu.

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg z wykorzystaniem nici PDO nie wymaga specjalnego przygotowania. Poprzedza go jedynie szczegółowa konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej. Zaleca się, aby na dwa tygodnie przed zabiegiem nie zażywać leków rozrzedzających krew (np. aspiryny).

Przebieg zabiegu wykorzystującego nici liftingujące

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, pod postacią specjalistycznego kremu, aby maksymalnie zniwelować jakiekolwiek odczucie dyskomfortu. Po ok. 40 minutach od zastosowania znieczulenia, można rozpocząć terapię. Podczas zabiegu wprowadzane są pod skórę od kilkunastu do kilkudziesięciu igieł z przytwierdzonymi do nich nitkami. Igły zostają wyjęte, nitki pozostają w skórze. Cała procedura trwa od 15 do maksymalnie 60 minut.

Cieniutkie i krótkie nici, które wprowadza się pod skórę w celu zbudowania "rusztowania" poprawiającego napięcie skóry, wykonane one są właśnie z opisanego wyżej polidioksanonu. Ta substancja, czynna po około ośmiu miesiącach od wprowadzenia w skórę, rozpuszcza się w tkance zupełnie naturalnie, w odróżnieniu od wcześniej stosowanych np. złotych nici, które były wprowadzane na stałe.

Zanim jednak nici PDO rozpuszczą się w skórze, powodują kontrolowane podrażnienie tkanek, zmuszając ją do zwiększonej produkcji kolagenu, pobudzają syntezę naturalnego kwasu hialuronowego i stymulują fibroblasty do produkcji elastyny (białka odpowiedzialnego za elastyczność naszej skóry).

Skóra z każdym dniem staje się gładsza i jędrniejsza. Zabieg z użyciem nici pozwala w pewnym stopniu cofnąć skutki upływającego czasu. Jest to mało inwazyjna metoda, wymagająca jedynie krótkiego czasu rekonwalescencji. Zastosowanie nici sprawia, że wygląd twarzy zostaje odmłodzony o kilka lat, bez konieczności przeprowadzania rozległego zabiegu chirurgicznego w postaci liftingu skóry. Nici PDO, w przeciwieństwie do liftingu, nie pozostawiają na skórze widocznych i długo utrzymujących się blizn.

Efekty zabiegu

Pierwsze efekty, w postaci wygładzenia zmarszczek i korekcji zwiotczałej skóry, widać już bezpośrednio po zabiegu. Efekt wypełnienia i ujędrnienia skóry, który wynika z procesu syntezy włókien kolagenowych, elastyny i kwasu hialuronowego, widoczny jest po około miesiącu i nasila się z czasem. Efekty zabiegu utrzymują się średnio przez okres 2-3 lat.

Zalecenia po zabiegu

Sam zabieg nie jest bolesny, z wyjątkiem sytuacji, gdy znieczulenie przestanie działać. Można odczuwać wtedy pieczenie i mrowienie skóry w taki sposób, jakby była podrażniona. Po zabiegu nitki muszą ustabilizować się w skórze, dlatego też przez pierwsze kilka dni warto spać na wznak i ograniczyć mimikę twarzy.

Tuż po zabiegu warto zrezygnować z masaży okolicy poddawanej zabiegowi i intensywnych ćwiczeń fizycznych. Nici wprowadzone do skóry „nie lubią” podgrzewania tkanek, które mogłoby przyspieszyć ich rozpuszczanie, a nawet je uszkodzić. Z tego powodu po liftingu nićmi nie wykonuje się zabiegów laserowych, ani tych z użyciem fal radiowych.

Nici liftingujące – powikłania

Medycyna estetyczna oferuje niezwykle skuteczne i bezpieczne leczenie zmarszczek przy pomocy PDO, jednak zawsze wykonując jakikolwiek zabieg z zakresu medycyny estetycznej, trzeba liczyć się z tym, że mogą wystąpić pewne powikłania.

Pomimo że zastosowanie nici chirurgicznych nie zalicza się do metod inwazyjnych, po zabiegu może wystąpić miejscowe swędzenie oraz zasinienie. Skóra w miejscu wykonanego zabiegu może być bardzo miękka, albo też może powstać obrzęk, który zwykle ustępuje po kilku dniach.

Nici liftingujące – cena zabiegu

CENNIK

Zapraszamy pacjentów z całej Polski na konsultację lekarską oraz zabieg nićmi liftingującymi PDO w naszym Centrum Medycyny Klinicznej i Estetycznej Dimedical w Łodzi.

Gwarantujemy, że zespół specjalistów, których zatrudniamy to ludzie godni zaufania, doświadczeni i z pomocą nici liftingujących PDO przywrócą Ci młody i piękny wygląd. Koniecznie, jak najszybciej umów się na wizytę, ponieważ terminy szybko się kończą.

Dlaczego warto wybrać klinikę DiMedical do przeprowadzenia zabiegu nici PDO?

Pamiętaj, że najistotniejszą rzeczą w powodzeniu jakiegokolwiek zabiegu, który oferuje medycyna estetyczna jest odpowiednia kadra medyczna. W naszej klinice masz do czynienia z najlepszymi specjalistami, którzy są pasjonatami swojego zawodu i posiadają wieloletnie doświadczenie w branży.

To właśnie oni mają zapewnić Ci satysfakcjonujące efekty zabiegu oraz sprawić, że będzie on dla Ciebie w pełni bezpieczny. Zapewniamy Ci też najlepszą jakość oferowanych przez nas nici PDO, które z pewnością posłużą Ci przez długi czas i zminimalizują ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Koniecznie zadzwoń i umów się na wstępną konsultację z naszym lekarzem i przekonaj się o doskonałej jakości proponowanych przez nas zabiegów.

Umów się na wizytę


  Zapoznałem się z informacjami o administratorze i przetwarzaniu danych

  Zadzwoń
  Skontaktuj się i umów wizytę

  +48 607 705 607

  Napisz wiadomość e-mail
  - odpowiemy na Twoje pytania

  kontakt@dimedical.pl