Nieablacyjne laserowe odmładzanie skóry

Z wiekiem zmniejsza się jędrność skóry przez obniżenie napięcia włókien kolagenowych. Skóra twarzy jest bardzo wrażliwa na zmiany, dlatego można na niej szybko dostrzec pierwsze oznaki starzenia. W DiMedical oferujemy skuteczne metody na poprawę jędrności skóry, z których chętnie korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Proponujemy odpowiednią pielęgnację oraz oferujemy zabiegi laserowego odmładzanie skóry, które pomagają pozbyć się zmarszczek oraz przywrócić twarzy oczekiwaną jędrność i gładkość.

Cena zabiegu
od 200
Czas trwania
ok 30 min
Umów się na wizytę
+48 607 705 607

Zabieg odmładzania skóry wykonujemy w naszym Centrum za pomocą wysokiej klasy lasera frakcyjnego. Tego samego, którym usuwamy blizny potrądzikowe czy przebarwienia. Metoda nieablacyjna polega na umiejętnym zastosowaniu lasera podgrzewającego tkanki. To sprawdzone i bezpieczne urządzenie jest nieinwazyjnie, gdyż w czasie zabiegu nie dochodzi do naruszenia ciągłości skóry.

Jak działa laser nieablacyjny? Wiązka światła przenika przez naskórek (nie dochodzi do jego uszkodzenia!) i działa bezpośrednio na wybrane partie skóry. W ten sposób pobudza się produkcję kolagenu i elastyny, poprawiając jędrność włókien. Dzięki zastosowaniu lasera frakcyjnego uruchomione zostają również procesy naprawcze i skóra może rozpocząć samoregenerację, a rezultaty są często widoczne już po pierwszym zabiegu!

Umów się na wizytę

Co leczy ta metoda?

Polecamy nieablacyjne laserowe odmładzanie w DiMedical pacjentom, którzy mają widoczne pierwsze oznaki fotostarzenia. Osobom, których skóra straciła jędrność, a na jej powierzchni pojawiły się zmarszczki, bruzdy i przebarwienia. Warto pamiętać, że laser działa na skórę właściwą i jego użycie rozpoczyna proces odmładzania. Po serii zabiegów zmarszczki będą znikać nawet do 12 miesięcy! Następstwem zastosowania nieablacyjnego odmładzania może być również niwelacja przebarwień i obkurczenie porów, czyli ogólna poprawa wyglądu twarzy.

Czym się różni ta metoda od ablacyjnej?

Pacjenci DiMedical często pytają, czym różnią się te dwie metody: ablacyjna i nieablacyjna. W obu stosujemy profesjonalny laser frakcyjny, którym działamy na skórę. Podczas zabiegu ablacji dochodzi do przerwania ciągłości skóry i odparowania jej zewnętrznych warstw. Jest to metoda bardziej inwazyjna niż nieablacyjne odmładzanie. Jaki lekarz wykonuje zabieg? W naszym Centrum nad bezpieczeństwem pacjentów oraz prawidłową obsługą urządzenia nadzoruje lekarz medycyny estetycznej z wymaganymi uprawnieniami.

Jak przygotować się do zabiegu — czy są potrzebne badania?

Zalecamy naszym pacjentom odpowiednie przygotowanie się do zabiegu. Na 3-4 tygodnie przed planowaną wizytą w DiMedical należy unikać słońca, solarium, samoopalaczy, a także kremów przyspieszających opalanie. Nie wskazane są peelingi i mezoterapia skóry twarzy.

Bezpośrednio przed wizytą w naszej klinice prosimy o niestosowanie kosmetyków na obszarze skóry, na który będzie działał laser oraz o dokładne zmycie makijażu. Dodatkowe badania nie są potrzebne, rekomendujemy jednak odstawienie na dwa dni przed wizytą leków z kwasem salicylowym, takich jak Aspiryna, Acard oraz leków przeciwbólowych. Wszystkich informacji udziela lekarz w czasie pierwszej wizyty.

Jaka jest rekomendowana liczba spotkań wstępnych i kontrolnych? Zapraszamy na wstępną wizytę w DiMedical podczas, której nasz lekarz zbada pacjenta, przeprowadzi wywiad medyczny ustalając czy są przeciwwskazania lub szczególne zalecenia. A także odpowie na wszelkie pytania i rozwieje wątpliwości. Po każdym zabiegu pacjent pozostaje w stałym kontakcie z naszym Centrum i w razie wystąpienia niepokojących objawów, co zdarza się bardzo rzadko, zostaje natychmiast przyjęty przez lekarza.

Czy zabieg jest bolesny i czy wymaga znieczulenia?

Laserowe odmładzanie skóry jest wykonywane przy znieczuleniu miejscowym. Na około 30 minut przed planowanym zabiegiem na twarz pacjenta nakładany jest wysokiej jakości, bezpieczny krem znieczulający, a następnie opatrunek okluzyjny w postaci specjalnej folii. Wszystko po to, by zminimalizować bolesność zabiegu i poprawić komfort pacjenta.

Przebieg zabiegu

Orientacyjny czas trwania zabiegu wynosi około 30 minut, w zależności od powierzchni skóry, na który będzie skierowany laser. Po nałożeniu kremów znieczulających pacjent otrzymuje specjalne okulary lub nakładki, które chronią oczy przed światłem lasera. Po przyłożeniu głowicy urządzenia do skóry lekarz wyzwala impuls, który może być odczuwalny dla pacjenta. Pragniemy jednak podkreślić, że wielu naszych pacjentów nie ma żadnych odczuć w czasie wykonywania zabiegu, czyli nawet nie jest w stanie stwierdzić czy laser działa na skórę. Lekarz kontynuuje pracę do momentu, aż cały obszar skóry zostanie poddany działaniu impulsów. Następnie nakłada łagodny krem lub serum nawilżające. Jeśli skóra jest mocno podrażniona, stosujemy również maskę żelową. Po kilku minutach pacjent może opuścić gabinet i powrócić do swoich codziennych aktywności. Konieczne jest przestrzeganie zaleceń po zabiegu.

Jakie są zalecenia po zabiegu?

Przez kilka dni po zabiegu zalecamy poświęcić skórze więcej uwagi i zadbać o nią w sposób szczególny. Niezbędne będzie stosowanie łagodnych kosmetyków myjących (warto wykluczyć mydło) oraz delikatnych kremów nawilżających. Należy unikać sauny, a także gorących kąpieli. Laserowe odmładzanie wymaga nawadniania skóry. Zalecamy wypijanie około 2 litrów płynów na dzień oraz unikania alkoholu przez co najmniej 48 godzin. Prosimy nasze pacjentki również o powstrzymanie się od nakładania makijażu przez kilka dni. Zabronione jest wystawanie skóry na działanie promieni słonecznych. Do 4 tygodni po zabiegu konieczne jest stosowanie kremów z wysokim filtrem (50 SPF), by uniknąć poparzenia.

Jakich efektów możemy się spodziewać? Czy zabiegi należy powtarzać?

Nieablacyjne odmładzanie za pomocą lasera to zabieg, który wpływa na regenerację skóry. Odnawia ją i ujędrnia, nadając młodzieńczego wyglądu. Za pomocą bezinwazyjnego liftingu skutecznie usuwa się drobne zmarszczki, poprawia napięcie i elastyczność skóry. Polecamy go naszym pacjentom, którzy borykają się z pierwszymi oznakami starzenia oraz z problemem blizn potrądzikowych lub nieestetycznymi przebarwieniami. Za pomocą lasera możemy również usunąć zmiany naczyniowe takie jak pajączki lub naczyniaki. Zabieg warto powtarzać, by móc cieszyć się jego wysoką skutecznością oraz długotrwałym rezultatem. Jaka jest rekomendowana liczba zabiegów? W DiMedical polecamy naszym pacjentom serię 3-4 zabiegów, które przeprowadzamy w odstępach co 3-4 tygodnie.

Wskazania i przeciwwskazania

Zauważalne oznaki starzenia się skóry, przebarwienia i blizny są wskazaniem do przeprowadzenia nieablacyjnego laserowego odmładzania skóry.

Kto nie może poddać się temu nowoczesnemu zabiegowi? Z działania lasera nie mogą skorzystać osoby stosujące lekarstwa, kosmetyki, zioła i suplementy diety o właściwościach fotouczulających, a także pacjenci, którzy intensywnie opalają się, korzystają z solarium oraz samoopalaczy. W ich przypadku konieczna jest miesięczna przerwa i unikanie słońca. Wykluczeni zostaną również pacjenci, którzy chorują na nowotwór, gruźlicę, atopowe zapalenie skóry, bielactwo i łuszczycę lub mają wszczepiony rozrusznik serca. Również osoby z opryszczką i skórą nadwrażliwą na światło słoneczne nie będą mogły skorzystać z tej metody odmładzania. Działanie lasera może być szkodliwe dla pacjentek w ciąży oraz w czasie menstruacji. Infekcje skóry w miejscu, w którym ma zostać przeprowadzony zabieg, także stanowią przeciwwskazanie.

W DiMedical bezpieczeństwo naszych pacjentów to priorytet. Przykładamy dużą wagę do wywiadu medycznego oraz dokonania starannej oceny zdrowia osób, które zgłaszają się do naszego Centrum. Kwalifikacja do zabiegu następuje po wykluczeniu wszystkich przeciwwskazań.

Zapraszamy do naszego Centrum, gdzie specjaliści DiMedical odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania i pomogą wybrać zabiegi w pełni dopasowane do Państwa indywidualnych potrzeb.

Umów się na wizytę


  Zapoznałem się z informacjami o administratorze i przetwarzaniu danych

  Zadzwoń
  Skontaktuj się i umów wizytę

  +48 607 705 607

  Napisz wiadomość e-mail
  - odpowiemy na Twoje pytania

  kontakt@dimedical.pl