Osocze bogatopłytkowe

Lifting wampirzy – właśnie tak nazywany jest zabieg mezoterapii igłowej na bazie osocza płytkowego, który pokochały gwiazdy na całym świecie! To niechirurgiczna metoda odmładzania, która polega na ostrzykiwaniu skóry własnym osoczem pobranym z krwi. Właśnie takie świeżo pobrane osocze jest niezwykle bogate w komórki i czynniki wzrostu – peptydy, które biorą czynny udział w odnowie biologicznej tkanek skóry, wyraźnie ją regenerując!

Podczas terapii osoczem bodatopłytkowym lekarz wstrzykujący preparat działa się stymulująco na komórki, usprawnia ich pracę i nakłania do szybszej wymiany. Seria zabiegów pozwala dogłębnie zrewitalizować skórę, widocznie ją odmłodzić, nawilżyć, a także sprawić, że zmarszczki na twarzy, szyi i dekolcie będą znacznie mniej widoczne.

Jesteśmy pewni, że ten zabieg może całkowicie odmienić Twoją skórę i przede wszystkim dodać Ci większej pewności siebie!

Cena zabiegu
od 200
Czas trwania
60 min
Umów się na wizytę
+48 607 705 607

Dla kogo jest przeznaczony zabieg z osoczem bogatopłytkowym?

Obecnie medycyna estetyczna oferuje ostrzykiwanie osoczem z własnej z własnej krwi tych osób, u których skóra wymaga biostymulacji, odbudowy oraz dogłębnej regeneracji i odpowiedniego nawilżenia. Z powodzeniem stosują go zarówno kobiety, jak i mężczyźni w różnym wieku!

Co ciekawe, osocze bogatopłytkowe jest świetną alternatywą dla osób cierpiących na alergie skórne. Zwykle takie osoby muszą zrezygnować z większości zabiegów odmładzających z zastosowaniem preparatów. Nawet tych z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Pobrane z płytek krwi osocze jest biologicznie obojętne dla organizmu i w żaden sposób nie niesie ze sobą ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej. Bardzo ważna informacja jest też taka, że osocze bogatopłytkowe nie jest koloru czerwonego, jakby mogło się wszystkim wydawać ale żółtego.

Jak wyglądają zabiegi z osoczem bogatopłytkowym?

Umów się na wizytę

Przed każdym zabiegiem jaki oferuje medycyna estetyczna i dermatologia, lekarz przeprowadza wnikliwy wywiad z pacjentem, aby wspólnie z nim ustalić oczekiwania związane z terapią osoczem, a także wykluczyć możliwe przeciwwskazania do jej wykonania.

 

Zabieg w klinice składa się z trzech faz, które przedstawiamy poniżej:

 1. Rozpoczyna się od tego, że lekarz pobiera od pacjenta próbkę krwi. Następnie odwirowuje ją przy pomocy specjalnej wirówki (w urządzeniu znajduje się jałowy i amorficzny żel, który oddziela osocze bogatopłytkowe od czerwonych krwinek).
 2. Do tak odseparowanego osocza bogatopłytkowego, dodaje specjalny odczynnik (trombinę lub chlorek wapnia), który aktywuje płytki krwi do produkcji cytokin – białek stymulujących wzrost komórek.
 3. Następnie lekarz medycyny estetycznej odpowiednio odkaża skórę, a przygotowany preparat podaje w wybrane miejsce przy pomocy iniekcji. Może to zrobić na dwa sposoby:
  • za pomocą metody stosowanej w mezoterapii czyli ostrzykuje miejsce przy miejscu wybrany obszar ciała,
  • liniowo, czyli wzdłuż zmarszczek (wolumetria).
 

Wskazania do zabiegu osoczem bogatopłytkowym

Zabieg wykorzystujący osocze bogatopłytkowe najlepiej sprawdza się przy stymulacji skóry w okolicy:

 • czoła
 • policzków
 • fałd nosowo-wargowych
 • szyi
 • dekoltu
 • dłoni
 • oczu – tzw. kurzych łapek
 • głowy – poprzez zahamowanie procesu łysienia, pobudzenie włosów do wzrostu oraz widocznego ich zagęszczenia


Podczas terapii osoczem bogatopłytkowym zachodzi podobny proces, jak w przypadku gojenia się rany. Następuje:

 • stymulacja komórek macierzystych do namnażania,
 • pobudzanie fibroblastów do wytwarzania nowego kolagenu, co prowadzi do regeneracji i rewitalizacji komórek skóry, jej nawilżenia i odmłodzenia,
 • tworzenie się nowych naczyń krwionośnych.

Osocze bogatopłytkowe – efekty zabiegu

Seria zabiegów osocza bogatopłytkowego pozwala na znaczne uelastycznienie skóry, polepszenie jej ukrwienia, znaczne nawilżenie a także odmłodzenie. Efekty zabiegu zależą od wielu czynników. Przede wszystkim liczy się tutaj wiek pacjenta, jego obecny stan skóry a także indywidualne predyspozycje regeneracyjne skóry. Dla uzyskania najlepszych rezultatów zaleca się wykonanie zabiegów w serii. Efekty utrzymują się zwykle ok. 6 miesięcy.

Ile zabiegów należy wykonać?

Seria zabiegów powinna składać się z 3-6 zabiegów wykonywanych w odstępach 2-3 tygodniowych. Ostateczną decyzję o ilości, podejmuje lekarz po wnikliwej konsultacji z pacjentem.W zależności od stanu zaawansowania procesu starzenia może zaistnieć konieczność powtarzania serii zabiegów i łączenia terapii osoczem bogatopłytkowym z laserem czy peelingami.

Zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu mogą wystąpić na skórze drobne siniaki. Może być także ona zaczerwieniona i delikatnie spuchnięta. Zwykle po pierwszym zabiegu skóra zaczyna się intensywnie złuszczać. To zupełnie naturalny objaw i nie należy się tym martwić. Objawy ustępują zwykle po kilku dniach. Ważne jest to, żeby przez kilka dni po zabiegach nie wykonywać intensywnych ćwiczeń na siłowni, unikać saun oraz zbyt niskich temperatur. Konieczne jest włączenie do codziennej pielęgnacji kremów z filtrem SPF50+.

Przeciwwskazania do terapii osoczem

Tak jak przy każdym zabiegu w medycynie estetycznej, również przy tym zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Do podstawowych należą:

 • ciąża
 • okres karmienia piersią
 • choroby krwi
 • choroby nowotworowe
 • przyjmowanie antykoagulantów (dotyczy zestawu do biostymulacji wolumetrycznej)
 • choroby autoimmunologiczne

Dlaczego warto wykonać terapię osoczem bogatopłytkowym w DiMedical?

Decydując się na wykonanie jakiegokolwiek zabiegu z zakresu medycyny estetycznej warto zastanowić się nad tym, gdzie powinno się go wykonać. To ważne zwłaszcza w przypadku osocza bogatopłytkowego. Podstawą bezpieczeństwa oraz powodzenia zabiegu jest to, żeby wykonywała go odpowiednio wykwalifikowana osoba. Na co jeszcze powinno się zwrócić uwagę decydując się na wybór odpowiedniej kliniki?

 1. Sterylność i higiena wszystkich przedmiotów, które służą do przeprowadzenia zabiegu. Nawet probówki, do których pobierana jest krew a następnie odwirowana w specjalnej wirówce, w celu uzyskania osocza muszą posiadać specjalne certyfikaty medyczne, datę ważności oraz serię.
 2. Właściwe zastosowanie metody ostrzykiwania osoczem bogatopłytkowym. To bardzo ważne, żeby lekarz odpowiednio podał preparat sugerując się wiekiem pacjenta, oraz obecnym stanem jego skóry.
 3. Ceną za zabieg osocza bogatopłytkowego. W przypadku tej terapii nie powinniśmy zbyt dużej wagi przykładać do niskiej ceny. Niestety kliniki oferujące niską cenę cechują się także niską jakością samego zabiegu.

W naszej klinice otrzymasz wszystko to, co może dać Ci najlepsza klinika medycyny estetycznej. Najwyższej jakości opiekę lekarską, certyfikowane i sprawdzone narzędzia medyczne i przede wszystkim 100 procentowe bezpieczeństwo i zadowolenie z uzyskanych efektów. Twoje zdrowie jest dla nas najważniejsze! Jeżeli chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej na temat osocza bogatopłytkowego lub innych zabiegów z naszej oferty, to serdecznie zapraszamy Cię do kontaktu telefonicznego lub za pośrednictwem maila.

Umów się na wizytę


  Zapoznałem się z informacjami o administratorze i przetwarzaniu danych

  Zadzwoń
  Skontaktuj się i umów wizytę

  +48 607 705 607

  Napisz wiadomość e-mail
  - odpowiemy na Twoje pytania

  kontakt@dimedical.pl