Usuwanie blizn

Szpecące blizny, które powstały w okresie dojrzewania lub są wynikiem niedawnych urazów, bardzo często stają się powodem kompleksów i odbierają pewność siebie. Jeżeli dodatkowo znajdują się na twarzy, to ciężko je ukryć nawet pod dobrym makijażem. Czasami aby maksymalnie zatuszować mankamenty skóry i skorygować widoczność blizny, stosujemy podstawowe zabiegi: peelingi chemiczne, mikrodermabrazję. Zazwyczaj jednak nie przynoszą one zadowalających rezultatów, a blizna i tak jest przez nas zauważalna.

Dzieje się tak dlatego, że są to zmiany sięgające w głąb skóry właściwej. W takiej sytuacji leczenie blizn musi skutkować znacznie głębszym oddziaływaniem na skórę. Do najczęstszych przyczyn ich powstawania można zaliczyć:

 • blizny pourazowe
 • blizny potrądzikowe (zanikowe)
 • blizny pooperacyjne
Cena zabiegu
od 200
Czas trwania
od 15 min
Częstotliwość
co 4 tygodnie
Umów się na wizytę
+48 607 705 607

Czym jest blizna?

Są to zmiany skórne powstałe z włóknistej tkanki łącznej. Tworzą się one na skórze po przebytym urazie, zabiegu chirurgicznym, zmianach chorobowych czy oparzeniu. Zwykle określa się ją jako jeden z etapów gojenia rany. Zazwyczaj gołym okiem można zauważyć bliznę, ponieważ różni się ona znacznie wyglądem od zdrowej skóry. Od momentu pojawienia się blizny przez kolejny rok zalicza się ją do blizn świeżych. Wyróżniamy:

 • Blizny atroficzne, inaczej zanikowe. Najczęściej to te powstałe po trądziku lub ospie.
 • Blizny przerostowe, które tworzą się zaraz po wygojeniu rany.
 • Keloidy czyli bliznowce. To twarde i nieregularne zgrubienia, które powstają w wyniku nadmiernej produkcji kolagenu.

Jakie zabiegi na usuwanie blizn wykonujemy w naszej klinice?

 • Laserowe usuwanie blizn – jest to zdecydowanie wiodąca i najskuteczniejsza metoda ich leczenia. Wykorzystuje się w niej specjalistyczne, certyfikowane i przede wszystkim bezpieczne lasery frakcyjne. Najpopularniejszy z nich to laser Alma Harmony IPIXEL (laser Erb-Yag), który bardzo precyzyjnie działa w głąb skóry i poprzez kontrolowany stan zapalny – powoduje przebudowę przebudowę blizny. Laser ten działa równie skutecznie jak laser frakcyjny CO2, jednak w porównaniu z nim zapewnia szybsze gojenie i krótszy okres rekonwalescencji po zabiegu usuwania blizn.
 • Ostrzykiwanie kolagenem – to sposób na silne pobudzenie syntezy własnego kolagenu w skórze właściwej. Kolagen wyraźnie przebudowuje skórę zmienioną starzeniem czy urazem, dzięki czemu bierze czynny udział w usuwaniu blizn. Przywraca cechy typowe dla skóry młodej i zdrowej: jędrność, gęstość, jednolitość.
 • Podawanie kwasu hialuronowego pod skórę – stosuje się go do wypełniania zanikowych blizn potrądzikowych. Szczególnie jest pomocny w wyraźnie odgraniczonych, zagłębionych bliznach. Działanie kwasu hialuronowego jest odwracalne, ponieważ po czasie ulega on naturalnej degradacji i wchłonięciu (zabieg trzeba powtarzać zwykle co kilkanaście miesięcy).
 • Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym – silnie pobudza mechanizmy regeneracyjne skóry, wypełnia zmiany od wewnątrz, przez co skóra na której znajduje się blizna jest zmuszona do intensywnej przebudowy. Osocze ma wpływ na syntezę kolagenu, elastyny i różnicowanie komórek macierzystych.

Umów się na wizytę

Jak wygląda usuwanie blizn przy użyciu osocza bogatopłytkowego?

Po pobraniu pacjentowi krwi do sterylnej, zamkniętej probówki, krew zostaje od razu odwirowana w specjalnej wirówce tak aby oddzielić od siebie poszczególne elementy bez użycia żelu separacyjnego czy też antykoagulantu. Co ważne, nie są to zwykłe probówki diagnostyczne, lecz dokładnie przebadane probówki, których zawartość może być podana bezpiecznie pacjentowi. Ze względu na brak domieszek obcych substancji jest idealną metodą regeneracji skóry dla alergików.

Przygotowany preparat zostaje podany pod skórę za pomocą igły lub kaniuli. Do godziny po zabiegu skóra jest zaczerwieniona z uwagi na duże stężenie naturalnych czynników wzrostu (które działają, jako lokalne hormony – pobudzają podziały komórek skóry, aktywują komórki macierzyste i fibroblasty, a w efekcie tworzenie nowych włókien kolagenu).

Na drugi dzień po zabiegu można spokojnie powrócić do codziennej aktywności. Dla uzyskania najlepszych efektów zaleca się ostrzykiwanie blizny osoczem w serii od 3 do 6.

Usuwanie blizn osoczem bogatopłytkowym - efekty

 • zmniejszenie blizn,
 • usunięcie przebarwień będących następstwem blizn potrądzikowych
 • wyciszenie stanów zapalnych,
 • zwiększenie odporności skóry
 • pozbycie się rozstępów

Usuwanie blizn potrądzikowych kwasem hialuronowym – przebieg zabiegu

Zabieg wypełniania blizn kwasem hialuronowym wymaga jedynie znieczulenia miejscowego. Zwykle stosuje się do tego krem – Emla. Po ok. 40 minutach, jak znieczulenie zacznie działać, lekarz podaje pod skórę specjalnie przygotowany kwas hialuronowy. Poprzez wypełnienie blizny tym preparatem można liczyć na szybkie zlikwidowanie wklęsłości w skórze, pojawiające się zwykle przy bliznach potrądzikowych. Ogromną zaletą usuwania blizn tą metodą jest to, że już po pierwszej wizycie w klinice widać znaczną poprawę wyglądu blizny.

Efekty zabiegu utrzymują się mniej więcej dwa lata, po tym czasie kwas hialuronowy ulega wchłonięciu i zabieg należy powtórzyć. Warto pamiętać, że w miejscu podania kwasu hialuronowego może pojawić się zaczerwienienie i opuchlizna. Jest to zupełnie naturalny objaw i nie należy się tym martwić. Zwykle objawy te samoczynnie ustępują po kilku dniach.

Laserowe usuwanie blizn - na czym polega?

Zabieg laserowego usuwania blizn polega na precyzyjnym kierowaniu lasera na widoczny defekt skóry. Wiązka lasera, która się z niego wydobywa przedostaje się w głąb skóry powodując mikrouszkodzenia, przez co zostaje ona pobudzona do naturalnych procesów regeneracyjnych. W tym momencie rozpoczyna się automatyczna przebudowa skóry oraz tworzenie nowych włókien kolagenowych i elastynowych, odpowiedzialnych za jej jędrność.

Po zabiegu usuwania blizny laserem, skóra może być przez kilka dni być trochę spuchnięta oraz zaczerwieniona. To zupełnie naturalne. Kolejny etap regeneracji to delikatne złuszczanie naskórka. Ważne, żeby w tym czasie stosować odpowiednie kremy nawilżające. Zwykle dla uzyskania w pełni satysfakcjonujących efektów zabiegu potrzeba ok. 6 wizyt w klinice w odstępstwach, co 4 tygodnie. Zabieg jest właściwie bezbolesny, ponieważ zwykle nie wymaga nawet znieczulenia miejscowego.

Dlaczego usuwanie blizn warto zrobić w naszej klinice DiMedical?

Przede wszystkim przed rozpoczęciem zabiegów przeprowadzamy wnikliwą konsultację z pacjentem. Nasz lekarz dokładnie ogląda zmiany skórne i dobiera indywidualny program terapeutyczny. Dzięki temu usuwanie blizn przebiega w najbardziej komfortowy sposób, a efekty pojawiają się błyskawicznie. Przed przystąpieniem do terapii wykluczamy możliwe przeciwwskazania do wykonania zabiegu oraz omawiamy ile wizyt w klinice jest potrzebnych, by osiągnąć zamierzone efekty. Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania dotyczące tego lub innych zabiegów, które znajdują się w naszej ofercie, serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego oraz mailowego. Do zobaczenia w klinice!

Umów się na wizytę


  Zapoznałem się z informacjami o administratorze i przetwarzaniu danych

  Zadzwoń
  Skontaktuj się i umów wizytę

  +48 607 705 607

  Napisz wiadomość e-mail
  - odpowiemy na Twoje pytania

  kontakt@dimedical.pl