Usuwanie przebarwień

Wiele osób zmaga się z defektami skóry, jakimi są przebarwienia. Szczególnie problem ten dotyka kobiet. Niestety często wywołuje u nich duże kompleksy oraz staje się powodem zmniejszenia pewności siebie. Przebarwienia zwykle pojawiają się ciele po długotrwałym przebywaniu na słońcu, przy stosowaniu antykoncepcji, u kobiet w ciąży i u osób z zmagających się chorobami nadnerczy.

Posiadanie uroczych, delikatnych piegów może nie powodować większego problemu estetycznego i nie motywować nas do ich szybkiego usunięcia. Częściej jednak przebarwienia wyglądają mało korzystanie na skórze, ponieważ są rozległe, często ciemne i pojawiają się na twarzy – co ciężko ukryć nawet pod dobrym makijażem. Za wygląd przebarwień odpowiada nadmierna produkcja melaniny w skórze lub jej nierównomierne rozłożenie. Dokładna przyczyna tworzenia się przebarwień nie jest jednak do końca znana.

Cena zabiegu
od 200
Czas trwania
60 min
Częstotliwość
raz na 2 miesiące
Umów się na wizytę
+48 607 705 607

Najczęściej przebarwienia znajdziemy na: plecach, twarzy, szyi oraz dekolcie, ale zdarzają się też inne miejsca, gdzie można je zauważyć np. nogi i ręce. Oczywiście przebarwienia to nie jedyny popularny problem skórny, z którym się spotykamy. Szpecą nas także rozstępy oraz blizny potrądzikowe. Bardzo często pojawiamy się też w gabinetach medycyny estetycznej i salonach kosmetycznych na laserowe zamykanie naczynek. Te wszystkie rozwiązania mają na celu przede wszystkim poprawę naszego samopoczucia i pozbycia się kompleksów. Znacznie rzadziej wykonuje się je z względów medycznych.

Laserowe usuwanie przebarwień – co to takiego?

Dzisiejsza medycyna estetyczna ,pracująca na laserach kosmetycznych, wychodzi naprzeciw problemom skórnym i pozwala w szybki i bezbolesny sposób pozbyć się wielu szpecących zmian. Skuteczność walki z przebarwieniami przy użyciu specjalnego lasera jest bardzo wysoka. Zwykle wystarczy ok. 5-6 wizyt w gabinecie kosmetycznym, żeby raz na zawsze zapomnieć o problemie i cieszyć się piękną skórą bez przebarwień.

Zabieg usuwania przebarwień jest bezpieczny i wykonuje się go zaledwie w kilkanaście minut, najczęściej od 15 do 30. Nad całą terapią laserową czuwa lekarz, który przed decyzją o wykonaniu zabiegu wyklucza możliwe przeciwwskazania. Podczas pierwszej wizyty, ważne jest także właściwe ustawienie parametrów lasera, żeby zabieg na przebarwienia nie był za mocny lub za słaby. Podczas całej procedury lekarz, miejsce przy miejscu, strzela laserem w powierzchnię skóry, tam gdzie widoczne są plamy. Wywołuje tym samym kontrolowany stan zapalny, którego następstwem jest intensywne złuszczanie się naskórka. Takie złuszczanie następuje zwykle po tygodniu od wykonania zabiegu na przebarwienia.

Często pada pytanie kiedy można zauważyć, że plamy stają się mniej zauważalne? Szczególnie przebarwienia na twarzy po trądziku, które są chyba jednym z najpopularniejszych zmian zmniejszają się już po pierwszej wizycie.

Umów się na wizytę

Laserowe usuwanie przebarwień skóry, dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Skuteczność laseroterapii znana jest od kilku lat i stale wzrasta na swojej popularności. Każdy kto posiada liczne przebarwienia skóry i stan zdrowia mu na to pozwala, warto żeby z niej skorzystał. Najczęściej zgłaszają się do nas osoby posiadające plamy na twarzy, nieestetyczne zmiany potrądzikowe, kobiety chcące pozbyć się piegów na plecach, rękach czy nogach.

Oczywiście każdej osobie powtarzamy, że leczenie przebarwień wymaga stosowania się do zaleceń lekarza i kilkukrotnym powtórzeniu zabiegu. Tak jak wspominaliśmy wcześniej, zwykle jest to ok. 5-6 zabiegów w odstępach, co 4 tygodnie. Wszystko zależy od tego, w jakim tempie skóra będzie się złuszczać i czy nie wystąpią żadne skutki uboczne po usuwaniu przebarwień.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu laserowego na przebarwienia?

Każda osoba wykonująca jakikolwiek zabieg z zakresu medycyny estetycznej powinna liczyć się z tym, że nie każdy z nich będzie mogła wykonać. To normalne, że posiadamy pewne przeciwwskazania, które wykluczają nas ze skorzystania z terapii laserem. W przypadku usuwania przebarwień do najczęstszych przeciwwskazań należą:

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • cukrzyca
 • zapalne stany skóry
 • nowotwór
 • stosowanie ziół i leków światłouczulających przed zabiegiem
 • prowadzenie terapii przy użyciu retinoidów
 • opalona skóra
 • stosowanie kremów samoopalających
 • grzybica i łuszczyca skóry

Zawsze przed rozpoczęciem zabiegu wszystkie wymienione wyżej przeciwwskazania muszą zostać dokładnie omówione, ponieważ najważniejsze jest Twoje bezpieczeństwo oraz zapobieganie ewentualnym powikłaniom pozabiegowym.

Laseroterapia na przebarwienia, co po zabiegu?

Będąc po swoim pierwszym lub kolejnym zabiegu laserowym na przebarwienia musisz liczyć się z tym, że jeżeli będzie to zabieg na całą twarz, będzie wymagać to od Ciebie pozostania w domu przez kilka pierwszych dni, ponieważ skóra na twarzy może wyglądać mało estetycznie.

Bezpośrednio po zabiegu jest mocno zaczerwieniona, co jest zupełnie naturalnym objawem, natomiast w kolejnych dniach staje się ciemniejsza i później zaczyna się solidnie złuszczać. Większość osób, które decyduje się wykonać laser na twarz, bierze kilka dni urlopu w pracy. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w przypadku terapii laserowej na plecy bądź ręce. W tym wypadku dużo łatwiej ukryć łuszczącą się skórę i chwilową zmianę jej kolorytu pod ubraniem.

Po laserowym usuwaniu przebarwień zalecamy unikanie podrażnień skóry w miejscu, w którym został przeprowadzony zabieg. Bardzo ważna jest także odpowiednia jej ochrona i stosowanie dobrej jakości kremów z filtrem SPF 50. Przez kilka kolejnych dni po laseroterapii na plamy skórne należy stosować delikatne kosmetyki pielęgnacyjne do ciała. Nie wolno stosować żadnych peelingów. Przez mniej więcej tydzień nie powinno się także: korzystać z saun, wykonywać nadmierny wysiłek fizyczny, zażywać gorących kąpieli oraz spożywać alkoholu.

Usuwanie przebarwień – możliwe skutki uboczne

Najczęściej skóra bezpośrednio po laseroterapii jest zaczerwieniona i można mieć uczucie pieczenia i ciągnięcia. To zupełnie naturalny objaw i nie należy się tym martwić. Może pojawić się niewielki obrzęk tkanek, ale wszystko to ustępuje po kilku dniach od wykonania zabiegu.

Pamiętajmy o tym, że na zminimalizowanie wystąpienia jakichkolwiek skutków ubocznych wpływa wysoka jakość lasera stosowanego do pozbycia się przebarwień oraz doświadczenie i wiedza osoby, która wykonuje terapię skóry laserem.

Ryzyko powikłań wzrasta w momencie, kiedy nie zastosujemy się do zaleceń lekarza medycyny estetycznej po lub przed kolejnym zabiegiem. To bardzo ważne, żeby współpracować ze specjalistą w swojej branży.

Jaka jest cena laserowego usuwania przebarwień?

Decydując się na tego typu zabiegi na przebarwienia trzeba liczyć się z konkretnymi cenami, jakie proponuje za to medycyna estetyczna. Zwykle pojedyncze usuwanie przebarwień w waha się pomiędzy 100 zł a 300 zł za jeden zabieg na twarz. Inaczej natomiast cenowo będzie przedstawiało się laserowe usuwanie przebarwień na większej okolicy ciała, jak chociażby plecy. Tutaj cena pojedynczego zabiegu może wynosić nawet powyżej 800 zł.

Gabinety medycyny estetycznej oraz salony kosmetyczne zwykle, gdy oferowane przez nie zabiegi wymagają wykonania ich w serii, dają możliwość wykupienia indywidualnie dopasowanego do potrzeb klienta pakietu. Zwykle obejmują one ok. 5 zabiegów, wśród niech można znaleźć leczenie przebarwień, usuwanie blizn czy rozstępów. Wtedy cena pojedynczego zabiegu spada nawet o 15-20% , w porównaniu do jednego zabiegu poza takim pakietem.

Medycyna estetyczna rozwija się w niesamowitym tempie

Usuwanie przebarwień to tylko jeden z wielu problemów skórnych, z jakimi zmagają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Coraz więcej osób widzi jednak, że oferowane zabiegi laserowe potrafią przynieść świetne efekty w dosyć szybkim czasie.

Warto wspomnieć, że w całym procesie zabiegowym, nie chodzi tylko o zmianę samego wyglądu fizycznego. To coś znacznie więcej. Poza zmianą samopoczucia następuje też pozbycie się wieloletnich kompleksów i zwiększenie pewności siebie. Wielokrotnie byliśmy świadkami, kiedy klientki po skończonej serii zabiegowej wychodziły po prostu totalnie odmienione, uśmiechnięte i zadowolone z życia. To dla nas niesamowita nagroda uczestniczyć w takiej zmianie.

Umów się na wizytę


  Zapoznałem się z informacjami o administratorze i przetwarzaniu danych

  Zadzwoń
  Skontaktuj się i umów wizytę

  +48 607 705 607

  Napisz wiadomość e-mail
  - odpowiemy na Twoje pytania

  kontakt@dimedical.pl