Usuwanie rozstępów

Rozstępy to problem, z którym zmagają się nie tylko kobiety, ale też mężczyźni w różnym wieku. Nierzadko takie widoczne defekty skórne odbierają pewność siebie i powodują duże kompleksy. Nieestetyczne blizny pojawiają się na skutek nadmiernego rozciągania skóry, które ma miejsce w okresie dorastania, podczas częstych wahań wagi, u osób otyłych i przyjmujących leki steroidowe oraz u kobiet w trakcie i po okresie ciąży. Na powstawanie rozstępów mogą mieć także wpływ:

 • czynniki genetyczne,
 • zmiany hormonalne,
 • nagły wzrost tkanki tłuszczowej w ciele,
 • szybki przyrost masy mięśniowej.
Cena zabiegu
od 200
Czas trwania
60 min
Częstotliwość
raz na 2 miesiące
Umów się na wizytę
+48 607 705 607

Czy można zatem skutecznie zapobiec pojawieniu się pierwszych rozstępów na ciele? Czasem tak, a czasem nie. Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Niestety zdarza się, że pomimo profilaktycznego stosowania dobrej jakości preparatów kosmetycznych, wrzecionowate pasma i tak pojawiają się na skórze. Co zatem zrobić kiedy już zauważymy na swoim ciele rozstępy? Przede wszystkim trzeba zacząć działać jak najszybciej! Jak? Skutecznymi i sprawdzonymi sposobami, które klinika DiMedical posiada w swojej ofercie zabiegowej!

Wystarczy, że zrobisz swój pierwszy krok i umówisz się na bezpłatną konsultację z naszymi specjalistami i dowiesz się więcej na temat proponowanych przez nas terapii na zwalczanie rozstępów. Z pewnością nie pożałujesz tej decyzji.

Co to jest rozstęp?

Są to zmiany skórne, które charakteryzują się specyficznym wyglądem. Przypominają równoległe linie o różowej, białej lub fioletowej barwie, które powstają na skutek przerwania i uszkodzenia włókien skóry właściwej. Rozstępy to inaczej naderwana skóra, która przybiera postać głębokich, nieestetycznych, często rozległych blizn. Zazwyczaj rozstępy pojawiają się na ciele grupowo, w miejscu gdzie skóra została najbardziej rozciągnięta: zwykle są to pośladki, brzuch oraz plecy.

W jaki sposób powstają rozstępy?

Tworzenie się rozstępów na skórze można podzielić na dwa etapy:

 1. Faza zapalna – trwa zwykle od 12 do 18 miesięcy. Rozstępy mają wtedy kolor fioletowy lub różowy. Jest to moment, w którym blizny dopiero zaczynają się tworzyć i najlepsza okazja do tego, żeby zacząć działać odpowiednimi zabiegami. W drugiej fazie rozwoju rozstępów usunięcie ich jest znacznie trudniejsze!
 2. Faza zanikowa – tworzy się po upływie ok. dwóch lat. Powstałe rozstępy zaczynają przechodzić w fazę zanikową, a wrzecionowate pasma zmieniają swój kolor na bardzo jasny, niemal biały. W tej fazie niestety ulegają utrwaleniu przerwane włókna, a skóra traci zdolność do regeneracji. Rozstępy są odczuwalne pod palcami i nierzadko Tworzą mocne wgłębienia, co uwydatnia ich nieestetyczny wygląd!

Umów się na wizytę

Skuteczne usuwanie rozstępów

Likwidacja rozstępów jest niezwykle trudna i wymaga precyzyjnego działania. Zdecydowanie w takich przypadkach sprawdzą się zabiegi konkretne zabiegi, które oferuje medycyna estetyczna. W klinice DiMedical masz możliwość skorzystania z najlepszych sposobów na usuwanie rozstępów.

Laser frakcyjny, działający na popękaną skórę, to zabieg na rozstępy, który daje najlepsze i najszybsze rezultaty – jeżeli będzie on wykonany w odpowiedniej serii i przez doświadczoną osobę. Innymi zabiegami, które można łączyć z laserem w terapii antyrozstępowej są: karboksyterapia oraz mezoterapia igłowa (oba wykonywane przy pomocy iniekcji podskórnej). Łączenie tych zabiegów naprzemiennie w serii z laserem, daje naprawdę fenomenalne i bardzo szybko zauważalne efekty!

Laserowe usuwanie rozstępów - na czym polega zabieg?

Przede wszystkim przed rozpoczęciem zabiegów laserowych, trzeba przeprowadzić konsultację z lekarzem. Taka wizyta jest oczywiście bezpłatna. Podczas rozmowy lekarz lub kosmetolog dokładnie ocenia stan skóry, weryfikuje w jakiej fazie są rozstępy, wyklucza ewentualne przeciwwskazania do zabiegu oraz ustala, ile mniej więcej zabiegów będzie potrzebnych dla uzyskania najlepszych rezultatów.

Usuwanie rozstępów rozpoczyna się od dezynfekcji skóry i oznaczenia miejsc, które mają zostać poddane działaniu lasera. Następnie światło lasera kierowane jest bezpośrednio na miejsca, na których występują nieestetyczne wrzecionowate pasma, czyli rozstępy. W zależności od tego, jak rozległe są to zmiany i ile ich jest, zabieg trwa od kilku do kilkudziesięciu minut. Po zakończonym zabiegu na skórę nakładany jest specjalny żel łagodzący.

Postępowanie po zabiegu laserowego usuwania rozstępów

Terapia wykorzystująca laser frakcyjny nie jest obojętna dla skóry, zwłaszcza tej wrażliwej. Bezpośrednio po zabiegu może zatem wystąpić obrzęk lub silne zaczerwienienie. To normalne i nie należy się tym martwić. Trzeba pamiętać, że w trakcie zabiegów wprowadzany jest kontrolowany stan zapalny, który ma spowodować przebudowę skóry i uelastycznić ją. Wymienione objawy ustępują najczęściej po kilku dniach lub tygodniach.

Po usuwaniu rozstępów przez kilka dni nie można stosować produktów zawierających alkohol, a także substancji powodujących intensywne złuszczanie naskórka. Najlepiej zrezygnować też z gąbki do mycia, żeby zbytnio nie podrażniać skóry. Warto pamiętać, aby delikatnie wycierać skórę i nie trzeć jej zbyt mocno ręcznikiem.

Do momentu w którym skóra nie zostanie całkowicie wygojona nie wolno się opalać, ponieważ może to doprowadzić do poważnych poparzeń i trudnych do usunięcia przebarwień.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Terapia likwidująca rozstępy z udziałem lasera jest bezpieczna w momencie, kiedy jest wykonywana przez wykwalifikowany personel, a także przy użyciu certyfikowanego, specjalistycznego sprzętu. Oczywiście ważne przed zabiegiem istotne jest wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do jego wykonania.

Przeciwwskazania

W przypadku lasera na rozstępy, bezwzględnymi przeciwwskazaniami do zabiegu są:

 • bakteryjne i wirusowe zapalenie skóry,
 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • nowotwory,
 • cukrzyca,
 • fotodermatoza,
 • aktywna opalenizna,
 • epilepsja,
 • stosowanie leków i ziół światłoczułych,
 • przyjmowanie antybiotyków
 • choroby tkanki łącznej

Czy laserowe usuwanie rozstępów jest bolesne?

W naszej klinice DiMedical w Łodzi dbamy o to , żeby pacjent podczas zabiegu usuwania rozstępów czuł się jak najbardziej komfortowo. Właśnie dlatego proponujemy do tej terapii specjalne znieczulenie miejscowe postaci kremu, które eliminuje jakikolwiek dyskomfort lub specjalistyczny, nawiewowy system chłodzący.

Usuwanie rozstępów – jak trwałe są efekty?

W przypadku lasera frakcyjnego i wykonania odpowiedniej ilości zabiegów uzyskane efekty będą trwałe. Wysokiej jakości, certyfikowane urządzenia laserowe intensywnie regenerują skórę i przyczyniają się do zwiększenia produkcji kolagenu i elastyny, które są odpowiedzialne za jędrność i odpowiednią elastyczność skóry.

Po skończonej terapii laserem zalecane jest stosowanie odpowiednich kosmetyków, które będą dbały o odpowiednie nawilżenie skóry i jej równomierną elastyczność. Z pewnością na wizycie kontrolnej lekarz lub kosmetolog udzieli informacji, jakie to mogą być preparaty. Dla najlepszych efektów zaleca się wykonanie ok. 6 zabiegów w odstępach, co cztery tygodnie. Po tym czasie, czyli ok. 6 miesiącach - Twoja skóra będzie całkowicie odmieniona!

Dlaczego zabieg usuwania rozstępów warto wykonać w klinice DiMedical?

Przede wszystkim dlatego, że znamy się doskonale na swojej pracy. Nasz wykwalifikowany zespół specjalistów, a także najnowocześniejszy, dostępny na rynku sprzęt sprawia, że pacjenci, którzy kończą terapię laserową na rozstępy, mogą pochwalić się naprawdę piękną i elastyczną skórą.

Podchodzimy do każdej osoby, która zgłosi się do nas z problemem bardzo indywidualnie i staramy się dobrać taki rodzaj zabiegów, który pomoże odzyskać pewność siebie i poprawi poczucie własnej wartości. Jeżeli chcesz poznać nas lepiej, to zapraszamy Cię na bezpłatną konsultację, podczas której dokładnie obejrzymy Twoje rozstępy i zaproponujemy możliwe, najlepsze rozwiązania.

Możesz skontaktować się z nami za pośrednictwem maila lub telefonicznie. Do zobaczenia w klinice!

Umów się na wizytę


  Zapoznałem się z informacjami o administratorze i przetwarzaniu danych

  Zadzwoń
  Skontaktuj się i umów wizytę

  +48 607 705 607

  Napisz wiadomość e-mail
  - odpowiemy na Twoje pytania

  kontakt@dimedical.pl