Wolumetria twarzy

Każdy z nas ma jakieś zastrzeżenie do swojego wyglądu. To zupełnie normalne, że chcemy czuć się dobrze sami ze sobą i czasem korzystamy z pomocy z zewnątrz. Wtedy właśnie w głowie pojawia się myśl "co zrobić, aby w prosty i przede wszystkim bezbolesny sposób dokonać delikatnej korekty urody?". Wolumetria twarzy to jedna z takich nowoczesnych metod. Inaczej nazywa się ją modelowaniem twarzy przy użyciu odpowiednio usieciowanego kwasu hialuronowego. Ogromną zaletą zabiegu jest to, że potrafi zdziałać cuda w wyglądzie i to całkowicie bez użycia skalpela!

Cena zabiegu
1200zł - 2000zł
Zalecana ilość
1 zabieg
Umów się na wizytę
+48 607 705 607

Dzięki wolumetrii można z powodzeniem:

 • nadać właściwy owal twarzy,
 • poprawić gęstość i jędrność skóry,
 • wprowadzić korektę kształtu nosa,
 • powiększyć lub uwydatnić usta,
 • wyeksponować kości policzkowe.

Zabieg przeprowadza się w gabinetach lub klinikach medycyny estetycznej. Pełne powodzenie zabiegu jest możliwe tylko wtedy, kiedy wykonuje go wyspecjalizowany w tej metodzie modelowania lekarz.

Umów się na wizytę

Czy zabieg jest bezpieczny?

Zabieg jest bezpieczny i zazwyczaj bezbolesny w momencie, kiedy pacjent trafia pod właściwe ręce specjalisty. Lekarz wykonujący zabieg musi posiadać wiedzę i doświadczenie w wykonywaniu tego typu zabiegów, a także umiejętność łączenia wolumetrii z innymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej.

Wolumetria twarzy przed i po

Wolumetria efektywnie poprawia jej wygląd, odmładza i sprawia, że skóra jest bardziej jędrna i elastyczna.

Wolumetrię stosuje się przede wszystkim na:

 • poprawę kości policzkowych,
 • zapadnięte policzki,
 • modelowanie żuchwy, opadających policzków skroni,
 • pozbycie się problemu zapadniętej skóry pod oczami,
 • zwiotczenie skóry,
 • poprawienie rysów twarzy,
 • redukcję zmarszczek i bruzd,
 • lipoatrofię jarzmową,
 • wypełnienie zbyt szczupłej twarzy.

Przed zabiegiem konieczne jest wykonanie niektórych badań zleconych przez lekarza. O tym jakie są to badania pacjent dowiaduje się podczas indywidualnej konsultacji z lekarzem, który później robi wypełnienie twarzy kwasem hialuronowym.

Przebieg zabiegu wolumetrii

Wyszczuplenie twarzy kwasem hialuronowym wykonuje się zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym, choć często nie ma nie ma takiej konieczności.

 1. Lekarz na początku dezynfekuje skórę i wstrzykuje przy pomocy igły, ewentualnie kaniuli, wypełniacz do tkanki podskórnej lub pod mięśnie. W niektórych okolicach (przy modelowaniu brody, podbródka, mając do czynienia z zapadniętymi policzkami przy modelowaniu żuchwy) robi się głębokie iniekcje. Mogą one sięgać nawet kości twarzoczaszki.
 2. Następnie lekarz medycyny estetycznej wykonuje delikatny masaż rozprowadzając zastosowany preparat wypełniający po wybranej okolicy. W ten sposób nadaje mu odpowiedni kształt.

Preparaty stosowane do wolumetrii są bardziej gęste i plastyczne (mocniej usieciowane) od innych koktajli, w których skład wchodzi kwas hialuronowy. Dzięki temu możliwe jest pełne modelowanie wybranej partii skóry. Można powiedzieć, że działa on na zasadzie implantu wypełniającego.

Efekty zabiegu

Zabieg wolumetrii jest chętnie wykonywany przez lekarzy medycyny estetycznej, ponieważ jego efekty są bardzo szybko zauważalne. Diametralna różnica jest w przypadku kości policzkowych. Skóra po zabiegu robi się bardzo jędrna, a policzki stają się wyraźnie uwydatnione.

Wolumetria brody i twarzy, to odpowiedni wybór także dla osób zmagających się ze zmarszczkami, głębokimi bruzdami, chcących zmienić kształt nosa lub poprawić wygląd ust. Efekty zabiegu utrzymują się nawet do 18 miesięcy. Można zatem powiedzieć, że efekt jest dosyć trwały. Po tym czasie zaleca się jego powtórzenie, jeżeli istnieje taka konieczność.

Wolumetria twarzy – powikłania

Oczywiście w każdym zabiegu medycyny estetycznej mogą zdarzyć się pewne powikłania. Do najczęstszych z nich należą delikatne obrzęki i zaczerwienienie skóry. Nie ma jednak powodu do obaw. Zwykle wszystko ustępuje po kilku dniach, a skóra na twarzy powraca do swojego normalnego wyglądu.

Przeciwwskazania

Nie każdy może poddać się zabiegowi wolumetrii. Przeciwwskazaniami do jej wykonania są:

 • ciąża oraz okres karmienia piersią,
 • alergia na kwas hialuronowy,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • zapalenie lub zakażenie skóry,
 • podatność na przerost blizn,
 • bielactwo i łuszczyca.
 • nowotwory.

Wolumetria twarzy – cena

Cena zabiegu wolumetrii zależy od wielu czynników. W celu zapoznania się z naszą ofertą cenowa zapraszamy do indywidualnej konsultacji lekarskiej podczas której zostanie ustalony dokładny plan leczenia i jego koszty.

Dlaczego warto wykonać wolumetrię twarzy w klinice DiMedical?

Decyzja o wykonaniu zabiegów z zakresu medycyny estetycznej wiąże się z decyzją o wyborze odpowiedniej kliniki. W przypadku wolumetrii twarzy, trzeba przede wszystkim kierować się doświadczeniem lekarza wykonującego zabieg modelowania taką metodą. Z pewnością w DiMedical uzyskasz wszystko, to czego możesz spodziewać się po klinice na światowym poziomie.

Nasz zespół lekarzy, to najlepsi specjaliści w kraju, którzy dzięki swojej wiedzy i ciągłym podnoszeniu kwalifikacji, wielokrotnie przyczynili się do całkowitej odmiany pacjentów. Dzięki nim zyskali oni pewność siebie, drugą młodość i wiarę, że zabiegi estetyczne mogą być bezpieczne, a także bardzo skuteczne.

Serdecznie zapraszamy Cię na konsultację do naszej kliniki, abyśmy mogli bezpośrednio przedstawić Ci ofertę naszych zabiegów! Do zobaczenia!

Umów się na wizytę


  Zapoznałem się z informacjami o administratorze i przetwarzaniu danych

  Zadzwoń
  Skontaktuj się i umów wizytę

  +48 607 705 607

  Napisz wiadomość e-mail
  - odpowiemy na Twoje pytania

  kontakt@dimedical.pl