Wypadanie włosów – leczenie

Wypadanie włosów u nastolatków, kobiet jak i mężczyzn to poważny problem, który z każdym kolejnym rokiem narasta. Jeżeli nadmierna utrata włosów występuje sporadycznie, przeważnie w okresie jesienno-zimowym, to nie ma powodów do obaw. Dużo gorzej jeżeli zaczynamy tracić je z każdym kolejnym tygodniem coraz bardziej, a na poduszce każdego ranka znajdujemy garść połamanych włosów. To już poważna sprawa, którą trzeba się możliwie jak najszybciej zająć! Jak? Przede wszystkim bliżej poznać problem.

Cena zabiegu
od 350zł
Czas trwania
od 10 min
Zalecana ilość
3-6 zabiegów
Umów się na wizytę
+48 607 705 607

Na początku warto zwrócić uwagę na to, czy w ostatnim czasie nie było w Twoim życiu sytuacji stresowych, albo czy nie wystąpiły zmiany hormonalne. Może zmienił się Twój styl życia i dieta? To wszystko jest brane pod uwagę w ocenie stanu skóry głowy i włosów i może mieć ogromne znaczenie w przebiegu terapii, którą zleci trycholog lub dermatolog.

Przyczyny wypadania włosów

Dlaczego wypadają włosy? Powodów może być naprawdę wiele, do najczęstszych z nich należą:

 1. Nieleczona grzybica skóry głowy
 2. Łojotokowe zapalenie skóry
 3. Nadczynność lub niedoczynność tarczycy
 4. Łysienie androgenowe
 5. Łysienie plackowate
 6. Chemioterapia
 7. Zatrucia metalami ciężkimi
 8. Nieodpowiednia dieta (uboga w białko oraz witaminę B)
 9. Zbyt częste farbowanie włosów
 10. Schorzenia na tle psychicznym
 11. Niewłaściwa pielęgnacja
 12. Palenie papierosów
 13. Stosowanie środków antykoncepcyjnych
 14. Niedobór żelaza w organizmie
 15. Zaczopowane łojem cebulki włosów
 16. Nie stosowanie peelingów skóry głowy

Wypadanie włosów u mężczyzn

Panowie bardzo często bagatelizują problem związany z łysieniem, tłumacząc sobie to tym, że w pewnym wieku włosy po prostu mogą wypadać. Z reguły dzieje się to po 40 roku życia, kiedy następuje osłabienie mieszków włosowych. Często jednak podłoże nadmiernego wypadania włosów u panów ma podłoże genetyczne.

Wypadanie włosów u mężczyzn może przybierać formę łysienia plackowatego, co oznacza, że na głowie pojawiają okrągłe obszary zupełnie pozbawione włosów. Osoby dotknięte takim schorzeniem skóry głowy, powinny jak najszybciej udać się do odpowiedniego specjalisty.

Oprócz łysienia plackowatego, mężczyzn dotyka również tzw. łysienie androgenowe. Może się pojawić nawet po dwudziestym roku życia. Jego przyczyną jest nadmiar męskich hormonów w ciele - androgenów. To hormony płciowe, które odpowiadają m.in. za wzrost włosów. Łysienie androgenowe charakteryzuje się ubytkami włosów na szczycie głowy oraz w kącikach czoła, przy jednoczesnym nadmiernym owłosieniu w uszach, na plecach czy w nosie.

W obu przypadkach schorzenie może rozpoznać trycholog lub dermatolog, który przeanalizuje główną przyczynę problemu i zaleci odpowiednią terapię dla skóry głowy i włosów.

Wypadanie włosów u kobiet

Nadmierne wypadanie włosów u kobiet może mieć złożone podłoże. Istotny wpływ na kondycję włosów, które bez wątpienia się atrybutem kobiecości ma:

 1. Nieprawidłowa gospodarka hormonalna (mogąca wystąpić po menopauzie)
 2. Geny
 3. Stosowanie środków antykoncepcyjnych

Warto wykonać wszystkie badania krwi zlecone przez lekarza, aby mieć pełny obraz ewentualnych przyczyn łysienia.

Nagłe wypadanie włosów może mieć związek z:

 • Brakiem żelaza
 • Stresem
 • Okresem poporodowym (między 11. a 16 tygodniem po porodzie dochodzi do przerzedzenia włosów, które po około pół roku odrastają)
 • Kłopotami dotyczącymi gruczołów produkujących hormony np. tarczycą, przysadką
 • Nadmiarem androgenów w organizmie, którego główną przyczyną jest PCOS, poród lub menopauza. Kiedy spada poziom żeńskich hormonów, włosy stają się osłabione, łamliwe i zaczynają wypadać
 • Przesadną nadwrażliwością cebulek na androgeny – jest to przypadłość genetyczna, nawet jeśli poziom androgenów nie jest podwyższony może być bodźcem wypadania włosów, w takim przypadku nazywamy to hiperandrogenizmem
 • Niestosowaniem regularnych peelingów skóry głowy, które odpowiadają za usuwanie martwego naskórka z głowy, którego nie jesteśmy w stanie pozbyć się przy pomocy szamponów
 • Niewłaściwą pielęgnacją i złymi kosmetykami

Umów się na wizytę

Leczenie łysienia

Dużo z wymienionych wyżej przyczyn wypadania włosów jest uleczalnych, dlatego ważne jest odpowiednie rozpoznanie i zastosowanie skutecznego leczenia. Często pozbycie się choroby podstawowej lub wyeliminowanie złych przyzwyczajeń pozwala pozbyć się tego przykrego objawu.

Jedną z metod zapobiegania wypadaniu włosów jest wcieranie w skórę głowy specjalnych preparatów wzmacniających kondycję włosów, oczyszczających skórę głowy z nadmiaru łoju i martwego naskórka, odpowiednia dieta, pielęgnacja i higiena. W innych przypadkach, gdy przyczyną jest hormonalne wypadanie włosów leczenie prowadzi lekarz i zleca pacjentowi odpowiednie badania.

Jak powstrzymać wypadanie włosów?

Pierwszym, najważniejszym krokiem jest poznanie przyczyny wypadania włosów. Tylko w taki sposób, można skutecznie temu zaradzić. Nieoceniona jest tutaj pomoc trychologa, który poprzez specjalne urządzenie z kamerą jest w stanie w bardzo dużym przybliżeniu obejrzeć skórę głowy, ocenić na ile cebulki włosów są zaczopowane łojem, a skóra pokryta jest nadmiarem martwego naskórka.

Podczas takiego badania można też zweryfikować kondycję włosów: ocenić ich grubość, podatność na łamliwość oraz obejrzeć czy na skórze głowy wyrastają nowe, małe włoski. Kiedy trycholog ma już pełny obraz sytuacji, może zaproponować odpowiednie leczenie.

Z pomocą przychodzą także nowoczesne i skuteczne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Ich działanie pozwala nie tylko leczyć skórę głowy ze stanów zapalnych czy łupieżu, ale też zadziałać na intensywny porost utraconych włosów i znacznie poprawić ich gęstość. Do najczęściej stosowanych terapii medycyny estetycznej działających na skórę głowy zalicza się: mezoterapię igłową, osocze bogatopłytkowe oraz peptydową terapię włosów dr Cyj.

Mezoterapia igłowa

Uważana jest obecnie za jedną z najskuteczniejszych metod powstrzymujących wypadanie włosów i stymulujących ich wzrost, zwłaszcza gdy pojawiają się one sezonowo, na skutek stresu, zażywania leków hormonalnych oraz po ciąży.

Zabieg polega na ostrzyknięciu skóry głowy (zwłaszcza miejsc z największym przerzedzeniem) koktajlem witaminowym bogatym w specjalistyczne składniki aktywne.

Mieszanki koktajlowe stosowane do mezoterapii igłowej skóry głowy są dobierane w taki sposób, aby działać na ten problem, z którym pacjent zgłasza się do kliniki. Bardzo ważne jest to, żeby były to certyfikowane i atestowane preparaty. Tylko takie są w stanie przynieść oczekiwane efekty. Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej na skórę głowy?

Preparat podawany jest przez lekarza medycyny estetycznej bezpośrednio pod mieszki włosowe przy pomocy iniekcji. Dzięki temu działanie mezoterapii jest bardzo precyzyjne i trafia do tych warstw skóry, gdzie nie mogą dotrzeć nawet najlepsze produkty kosmetyczne.

U niektórych osób zmianę widać już po dwóch zabiegach, jednak żeby efekty były trwałe i satysfakcjonujące, zaleca się wykonanie zabiegu w serii ok 6 wizyt w odstępach, co 4 tygodnie . Co ciekawe, nowe włosy, które odrastają potem w ostrzykiwanym miejscu, są widocznie mocniejsze i gęstsze.

Mezoterapia ma też wpływ na kondycję skóry głowy, intensywnie ją nawilżając i odżywiając. Zabiegi warto zacząć jak najszybciej, gdy tylko pojawią się pierwsze problemy – wtedy efekty będą najlepsze i najszybsze do osiągnięcia. Mezoterapię można też stosować profilaktycznie, np. aby zapobiec osłabieniu i wypadaniu włosów, które z wiekiem stają się słabsze, cieńsze, mniej odporne na czynniki zewnętrzne.

Przeciwwskazaniami do mezoterapii igłowej są:

 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • nowotwór,
 • cukrzyca,
 • alergia,
 • stany zapalne skóry,
 • wirusowe zapalenie wątroby,
 • nadwrażliwość na składniki występujące w preparacie.

Peptydowa Terapia Włosów dr Cyj

Nową metodą w leczeniu wypadania włosów jest Peptydowa Terapia Włosów Dr Cyj, której rewolucyjna formuła oparta jest na siedmiu peptydach i kwasie hialuronowym. Zabieg polecany jest kobietom i mężczyznom w różnym wieku. Zwykle dla uzyskania odpowiednich rezultatów zaleca się wykonanie terapii dr Cyj w serii. Najczęściej są to 4 zabiegi w klinice medycyny estetycznej wykonywane co 2 tygodnie.

Peptydowa Terapia Włosów Cyj:

 • hamuje nadmierne wypadanie włosów,
 • jest skuteczna w walce z alopecją,
 • przyspiesza odrost włosów,
 • pogrubia i zagęszcza przerzedzone włosy,
 • pobudza krążenie i poprawia ukrwienie skóry głowy,
 • rewitalizuje mieszki włosowe,
 • pielęgnuje skórę głowy,
 • wzmacnia włosy przed przeszczepem i po nim.

Jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań do zabiegu, to poza rozmową konsultacyjną z lekarzem, nie wymaga on żadnego przygotowania. No najczęstszych z nich należą:

 1. Choroba nowotworowa,
 2. Stany zapalne skóry,
 3. Rany na owłosionej skórze głowy,
 4. Ciąża i karmienie piersią.

Osocze bogatopłytkowe

W leczeniu wypadania włosów stosujemy również ostrzykiwanie skóry głowy osoczem bogatopłytkowym i komórkami macierzystymi. To bardzo nowoczesna i skuteczna metoda regeneracji skóry, która polega na pobraniu krwi od pacjenta, a następnie odwirowaniu jej przy pomocy specjalistycznej wirówki, aby uzyskać osocze bogatopłytkowe. To naturalny i niezastąpiony preparat, który idealnie sprawdzi się u osób ze skłonnościami do alergii. Tutaj bazujemy tylko na naturalnych składnikach.

Kiedy pobrany preparat jest już gotowy do użytku, lekarz przy pomocy igły lub kaniuli wstrzykuje go pod skórę, w te miejsca, które wymagają leczenia.

Zabieg wykonany w serii, skutecznie inicjuje namnażanie nowych komórek skóry i stymuluje mieszki włosowe, odpowiedzialne za wzrost włosów do efektywniejszej pracy. Dodatkowo osocze bogatopłytkowe wyjątkowo szybko eliminuje stany zapalne skóry głowy, pomaga odblokować cebulki włosów, oraz znacznie poprawia mikrokrążenie w skórze i zwiększa przepływ tlenu.

Oczywiście, jak w przypadku każdego zabiegu z zakresu medycyny estetycznej, istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. W przypadku osocza są to:

 1. Choroby autoimmunologiczne
 2. Zaburzenia krzepliwości
 3. Ciąża i karmienie piersią
 4. Nowotwór
 5. Aktywna opryszczka i inne zakażenia skóry.

Dlaczego warto leczyć skórę głowy i włosów w klinice DiMedical?

Naszym zdaniem badania na wypadanie włosów powinny być przeprowadzone przez najlepszych specjalistów, którzy z pewnością znajdują się w naszej kadrze medycznej. Dbamy o to, żeby każdy pacjent, który zgłasza się do nas, z taki wstydliwym problemem, jakim jest łysienie, był otoczony właściwą opieką. Zdajemy sobie sprawę, że kiedy u naszych pacjentów każdego dnia włosy wypadają garściami, musimy zadziałać bardzo skutecznie i przede wszystkim bezpiecznie. W naszej ofercie znajdują się zabiegi na wypadanie włosów i leczenie skóry głowy o najwyższej skuteczności, a preparaty stosowane do mezoterapii skóry głowy pochodzą tylko ze sprawdzonych źródeł oraz posiadają certyfikaty medyczne.

Umów się na wizytę


  Zapoznałem się z informacjami o administratorze i przetwarzaniu danych

  Zadzwoń
  Skontaktuj się i umów wizytę

  +48 607 705 607

  Napisz wiadomość e-mail
  - odpowiemy na Twoje pytania

  kontakt@dimedical.pl