Wypełnianie policzków

Zapadnięcie się policzków to nie tylko osób starszych. Problem ten może dotknąć również osoby, które gwałtownie straciły na wadze lub przez długi czas się odchudzają, lub wynikać z indywidualnych uwarunkowań organizmu. Kiedy jednak powstanie, twarz zaczyna wyglądać na zmęczoną i bardzo poważną. Aby zniwelować tę niedoskonałość, można skorzystać z innowacyjnych zabiegów, które oferuje medycyna estetyczna. To wypełnienie kwasem hialuronowym. Zabieg ten można wykonać również w Klinice Medycyny Estetycznej DiMedical. Chcesz wiedzieć, na czym polega? Jak się do niego przygotować i jakich rezultatów oczekiwać? Oto najważniejsze informacje.

Cena zabiegu
1200zł - 2000zł
Czas trwania
od 15 min - 2 h
Częstotliwość
co 4-6 tygodni
Zalecana ilość
4-6 zabiegów

Co jest przyczyną problemów z zapadaniem się policzków?

Zapadanie się policzków jest bezpośrednią konsekwencją szybkiej utraty tkanki tłuszczowej z tego obszaru. To ona stanowi swoiste rusztowanie dla policzka i odpowiada za jego "okrągły" kształt. Kiedy proces ten zostanie połączony z osłabieniem mięśni twarzy oraz powięzi oraz z utratą gęstości skóry – efektem jest właśnie nieestetyczne opadnięcie policzka.

Warto podkreślić, że problem ten, choć najczęściej dotyczy osób w średnim wieku oraz seniorów, może dotknąć także osoby młodsze. Kiedy zaś już do niego dojdzie, rozwiązania z zakresu kosmetologii czy domowa pielęgnacja nie wystarczą, aby przywrócić skórze optymalne napięcie. Konieczne jest skorzystanie z bardziej zaawansowanych rozwiązań.

Dlaczego do wypełniania policzków stosuje się kwas hialuronowy?

Najpopularniejszą obecnie metodą z zakresu medycyny estetycznej, która pozwala na długotrwałe przywrócenie wypełnienia policzka jest zabieg, z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Dlaczego to on stanowi najchętniej wykorzystywane wypełnienie?

Przede wszystkim, ponieważ:

 • jest substancją, którą w naturalny sposób produkuje organizm ludzki – znajduje się w tkance łącznej. Dlatego jego syntetyczna postać, która jest wykorzystywana podczas zabiegu, jest dobrze przyjmowana, a ryzyko pojawienia się jakichkolwiek powikłań jest znikome,
 • efektywnie wiąże wodę, pobudzając właściwości regeneracyjne skóry – stymulując odbudowę włókien kolagenowych, a co za tym idzie, długotrwale poprawia napięcie,
 • zapewnia naturalne przywrócenie policzkowi estetyki – rezultat, choć wyraźnie poprawia owal i estetykę twarzy, nie daje wrażenia "sztuczności",
 • sam zabieg ma mało inwazyjny charakter – nie pozostają po nim blizny ani nacięcia, a czas rekonwalescencji jest krótki, zaś przebieg bardzo łagodny,
 • rezultaty wykonania wypełnienia są widoczne niemal od razu i utrzymują się przez długi czas - dlatego w większości przypadków nie ma konieczności częstego ponawiania procedury.

Umów się na wizytę

Jakie są wskazania do przeprowadzenia zabiegu wypełniania?

Zabieg wypełniania jest zalecany w przypadku, gdy:

 • widoczne są wyraźne zagłębienia poniżej kości policzkowych – a więc pojawia się efekt "zapadniętej twarzy",
 • potrzebne jest modelowanie policzków – tak, aby nadać jej bardziej regularnego kształtu,
 • potrzebne jest wygładzenie zmarszczek w tym obszarze, w tym głębokich bruzd wargowo-nosowych.
 • Kwas hialuronowy może być również wykorzystany w formie wypełniacza, kiedy owal twarzy wymaga modelowania lub gdy jest potrzebne usunięcie blizn potrądzikowych.

Jak wyglądają przygotowania do zabiegu?

Wypełnianie z użyciem kwasu hialuronowego jest zabiegiem mało inwazyjnym, który nie wymaga hospitalizacji. Wykonuje się go w warunkach ambulatoryjnych, a pacjent niemal tuż po zakończeniu może powrócić do codziennych czynności. Aby jednak dobrze się do niego przygotować, należy:

 • na kilka tygodni przed zaprzestać korzystania z solarium i opalania się,
 • na kilka dni przed przestać przyjmować leki zmniejszające krzepliwość krwi, np. aspirynę, oraz przeciwzapalne,
 • na 24h przed zabiegiem należy zaprzestać spożywania alkoholu oraz ograniczyć intensywny wysiłek fizyczny. Osoby palące powinny, w miarę możliwości, ograniczyć liczbę wypalanych papierosów.

Zaleca się również dobre nawodnienie organizmu – tak przed zabiegiem, jak i po jego zakończeniu. Należy wypijać ok. 2l wody dziennie.

Zanim dojdzie do zabiegu, pacjent przechodzi konsultację u lekarza medycyny estetycznej. Specjalista:

 • przeprowadzi wywiad lekarski, w trakcie którego pozna oczekiwania pacjenta oraz wykluczy przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu – należą do nich m.in. choroby autoimmunologiczne, infekcje skóry w obszarze poddawanym iniekcji, ciąża i okres karmienia czy nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
 • dokona dokładnych oględzin okolicy policzka, oceniając, czy zmiany nadają się do wykonania wypełnienia,
 • omówi z pacjentem szczegółowo przebieg zabiegu oraz ustali dogodny moment jego wykonania.

Warto pamiętać, że choć zabieg trwa krótko i pozwala powrócić do normalnych czynności niemal tuż po jego zakończeniu, dobrze jest go zaplanować tak, aby pozwolić sobie na rekonwalescencję.

Jak jest wykonywane wypełnianie policzków?

Cały zabieg trwa nieco ponad 60 minut. Jak przebiega?

 • W pierwszej kolejności z twarzy jest usuwany makijaż, a skóra jest dezynfekowana.
 • Następnie aplikowany jest krem znieczulający miejscowo – jego nałożenie następuje na ok. 30-60 min przed samym zabiegiem, aby maksymalnie zmniejszyć ryzyko wystąpienia bólu.
 • Lekarz medycyny estetycznej wprowadza kwas hialuronowy bądź inny wypełniacz pod skórę przy pomocy specjalnych igieł bądź kaniul. Pierwsze narzędzie jest stosowane częściej, ponieważ igła gwarantuje większą precyzję aplikacji. Kaniule zaś są najbezpieczniejszą techniką. Lekarz dobiera sposób, który jest najlepiej dopasowany do specyfiki zmian, jak również potrzeb pacjenta.
 • Substancja wypełniająca zaczyna natychmiast pęcznieć pod skórą i wiązać wodę. W rezultacie napięcie zostaje przywrócone niemal natychmiast i rozpoczyna się proces regeneracji i wzmocnienia skóry w modelowanym obszarze.
 • Na koniec lekarz wykonuje masaż obszaru poddanego zabiegowi – tak, aby precyzyjnie rozprowadzić substancję wypełniającą, a samo wypełnienie policzka było estetyczne i przywróciło twarzy estetyczne, symetryczny kształt.

Po zakończeniu całej procedury pacjent nie musi być poddany hospitalizacji ani też pozostać na obserwacji. Może powrócić do wykonywania codziennych czynności.

Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu?

Pierwsze efekty wykonania wypełnienia są widoczne niemal natychmiast po zakończeniu iniekcji - zapadnięte policzki zaczynają się wygładzać. Jednocześnie rozpoczyna się proces stymulacji kolagenu i tkanki tłuszczowej, co pozwala stopniowo, krok po kroku, ponownie wzmocnić strukturę skóry i mięśni w tej okolicy. Pełne efekty są widoczne po upływie ok. 2-4 tygodni, a sam czas rekonwalescencji jest uzależniony od indywidualnych uwarunkowań pacjenta.

Tuż po zabiegu może się pojawić kilka drobnych niedogodności, takich jak:

 • lekki obrzęk skóry,
 • rumień i zaczerwienienie,
 • lekkie zasinienie,
 • lekka bolesność przy dotyku,
 • uczucie stwardnienia lub rozepchania skóry,
 • lekkie krwiaki w miejscu iniekcji.

Najczęściej ustępują one w czasie do ok. 2 tygodni. W tym okresie warto:

 • powstrzymać się od częstego dotykania miejsca wykonania zabiegu,
 • ograniczyć aktywność sportową i intensywny wysiłek fizyczny,
 • unikać opalania i wizyt w solarium, a także na saunie.

Warto pamiętać, że w niektórych przypadkach jednorazowe wykonanie wypełnienia może się okazać niewystarczające – zdarza się to zwłaszcza wówczas, gdy zapadnięcie jest bardzo silne. Wtedy konieczne jest powtórzenie iniekcji w terminie ustalonym wspólnie z lekarzem prowadzącym.

Jak długo utrzymują się efekty?

Ten zabieg pozwala uzyskać długotrwały efekt wypełnienia. Może ono się utrzymać przez okres od ok. 6 do nawet powyżej 12 miesięcy. Po tym czasie procedurę można ponowić.

Warto pamiętać, że czas utrzymywania się rezultatów jest różny dla każdego pacjenta i uzależniony w dużym stopniu od wieku i intensywności zapadnięcia się policzków, jak również od cech indywidualnych. Warto poruszyć tę kwestię podczas konsultacji z lekarzem prowadzącym przed poddaniem się procedurze. Pozwoli to wyzbyć się wszelkich wątpliwości i dowiedzieć się, jakich efektów można oczekiwać.

Dlaczego warto zdecydować się na wykonanie tego zabiegu w DiMedical?

Klinika Medycyny Estetycznej DiMedical jest uznawana za jedną z najnowocześniejszych w zakresie medycyny estetycznej w województwie łódzkim. Pacjenci współpracujący z naszą placówką mają pewność:

 • współpracy z doświadczonymi lekarzami medycyny estetycznej, którzy korzystają zaawansowanych technik iniekcji kwasu hialuronowego,
 • przeprowadzenia szczegółowej kwalifikacji do wykonania zabiegu - tak, aby dobrana metoda niwelacji niedoskonałości była adekwatna do rzeczywistych potrzeb,
 • przyjaznej, bezstresowej atmosfery, która sprzyja komfortowi podczas zabiegów,
 • możliwości ustalenia dogodnych dla siebie terminów konsultacji i wykonania zabiegów,
 • stałego wsparcia - również po wykonaniu zabiegu.

W Klinice DiMedical można skorzystać również z szeregu innych zabiegów z kwasem hialuronowym, jak również z zabiegów laserowych i innych. Aby uzyskać szczegółowe informacje w tym temacie, warto skontaktować się z recepcją. Można to zrobić zarówno przez Internet, jak również telefonicznie oraz bezpośrednio w naszej siedzibie w Łodzi.

Umów się na wizytę


  Zapoznałem się z informacjami o administratorze i przetwarzaniu danych

  Zadzwoń
  Skontaktuj się i umów wizytę

  +48 607 705 607

  Napisz wiadomość e-mail
  - odpowiemy na Twoje pytania

  kontakt@dimedical.pl