Wypełnienie doliny łez

Proces starzenia się skóry jest nieunikniony i z każdym kolejnym rokiem widać go coraz bardziej. Niestety najszybciej upływ czasu można zauważyć na skórze twarzy, a najbardziej na powiekach. Okolice oczu to szczególne miejsce do obserwacji kolejnych zmarszczek, zasinień, wgłębień czy opuchlizny. Właśnie tam z wiekiem pojawia się zanik tkanki podskórnej, a co za tym idzie intensywne wiotczenie skóry. To powoduje, że zapada się okolica oczodołu i przyśrodkowa część policzków. Dodatkowo w głębszych warstwach dochodzi do wiotczenia powięzi, które tworzy rusztowanie oczodołu oraz policzka. Całość tych postępujących zmian ma ogromny wpływ na wygląd twarzy.

Kiedy nie zatroszczymy się o nią w odpowiedni sposób i zapomnimy o profilaktyce przeciwstarzeniowej, to nasza twarz będzie wyglądać na bardzo zmęczoną i przede wszystkim dużo starszą niż jest w rzeczywistości. Na szczęście medycyna estetyczna na takie problemy znalazła sposób!

Mowa oczywiście o nowoczesnym zabiegu kosmetycznym, a mianowicie wypełnianiu doliny łez kwasem hialuronowym. Jest on w stanie błyskawicznie zrewitalizować, ujędrnić i odpowiednio nawilżyć skórę w okolicy oka, jednocześnie czyniąc całą twarz świeżą i promienną.

Cena zabiegu
od 700zł
Czas trwania
od 10 min
Umów się na wizytę
+48 607 705 607

Przyczyny powstawania doliny łez

Bardzo duży wpływ na powstawanie doliny łez i tym samym ogólne postarzenie całej twarzy ma nieodpowiednia dieta, styl życia, czynniki anatomiczne oraz grubość tkanki tłuszczowej. Niestety palenie papierosów, nadmierne opalanie bez stosowania wysokich filtrów ochronnych to najczęstsze powody tworzenia się nieestetycznych cieni pod oczami, opuchlizny oraz wgłębień pod oczami już w dosyć młodym wieku. Pamiętaj, profilaktyka w tym przypadku jest naprawdę bardzo ważna!

Dolina łez – jak się pozbyć

Nasza klinika medycyny estetycznej DiMedical oferuje sprawdzony i przede wszystkim skuteczny sposób na pozbycie się nieestetycznych worków oraz usunięcie zagłębień powstałych pod oczami. Jak to się dzieje? To proste! Lekarz medycyny estetycznej przy użyciu kwasu hialuronowego i iniekcji podskórnej może dokładnie wypełnić dolinę łez pozostawiając twarz świeżą wypoczętą, rozjaśnioną i wyraźnie młodszą na bardzo długi czas!

Wypełnienie doliny łez - wskazania do zabiegu

Na zabieg decydują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Terapię mającą zlikwidować dolinę łez oferuje się najczęściej tym osobom, które zauważyły u siebie wiotczenie powiek dolnych, widoczną utratę podskórnej tkanki tłuszczowej a także zagłębienia w obrębie oczodołów przechodzących skośnie na policzki. Wiek ma tutaj drugorzędne znaczenie.

 

Umów się na wizytę

Przebieg zabiegu

Przed rozpoczęciem zabiegu lekarz medycyny estetycznej przeprowadza wnikliwy wywiad z pacjentem w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do jego wykonania i omawia wszystkie etapy terapii. Kiedy nie ma żadnych wątpliwości co do słuszności zabiegu – rozpoczyna dezynfekcję okolicy, która ma zostać wypełniona kwasem. W tym konkretnym przypadku chodzi o powieki dolne, nos i część policzków.

Następnie nakłada na skórę znieczulenie w postaci kremu i czeka ok. 40 minut, aż zacznie działać. Kiedy skóra jest już podatna na iniekcję, lekarz wstrzykuje kwas hialuronowy metodą liniową. Na każdą dolinę łez przypada jedno wkłucie igły. W dalszej kolejności wbija igłę w górną, środkową część policzka oraz w dolną część doliny łez i promieniście ku górze tuneluje ją podskórnie. Odpowiednie rozmieszczenie kwasu hialuronowego odbywa się w momencie wyciągania igły.

Metoda wypełnienia doliny łez przy pomocy kwasu odbywa się pod stałą kontrolą palpacyjną lekarza. Kiedy preparat zostanie odpowiednio podany, lekarz wykonuje masaż tej okolicy, żeby mieć pewność, że dotarł on we wskazane miejsca.

Na koniec chłodzi się okolice oczu i policzków, aby maksymalnie zminimalizować jakiekolwiek uczucie dyskomfortu oraz tworzenia się nadmiernej opuchlizny.

Lekarz po upływie kilku dniu od zabiegu zaleca wizytę kontrolną, aby ocenić efekt i wprowadzić ewentualne kosmetyczne poprawki. Dla uzyskania satysfakcjonujących rezultatów zaleca się wykonanie od 1 do 2 zabiegów. Efekty utrzymują się do 18 miesięcy, po tym czasie należy go powtórzyć. Zazwyczaj ilość kwasu hialuronowego podawanego pod skórę na każdą dolinę łez wynosi: od 0,2 do 0,5 ml.

Dolina łez przed i po

Bezpośrednio po zabiegu skośne zagłębienia, które powstają z wiekiem na policzkach oraz pod oczami ulegają wyraźnemu spłyceniu. Mniej widoczny jest cień, jaki tworzy się w obrębie oczodołu i policzka. Twarz zyskuje wypoczęty wygląd. Kwas hialuronowy ma to do siebie, że stopniowo zwiększa swoją objętość, absorbując wodę. Zazwyczaj kilka tygodni po zabiegu, jego rezultat jest jeszcze wyraźniejszy. Finalnie uzyskujemy dosyć trwały efekt zabiegu w postaci:

 • spłycenia zagłębienia pod oczami,
 • redukcji zasinienia w okolicy oka,
 • zagęszczenia i ujędrnienia skóry w obszarze poddanym terapii.

Przed zabiegiem warto stosować profilaktykę w postaci zbilansowanej diety, niepalenia, odpowiedniej ilości aktywności fizycznej.

Wypełnienie doliny łez - przeciwwskazania

Każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej niesie ze sobą pewne przeciwwskazania. W tym przypadku zabiegu nie można wykonywać w momencie:

 • aktywnych infekcji skórnych w obszarze objętych zabiegiem
 • uczulenia na preparat – kwas hialuronowy lub inny wypełniacz
 • ciąży oraz okresie karmienia piersią
 • tendencji do powstawania bliznowców
 • niewyrównania cukrzycy

Zabiegi ujędrniające skórę okolic oka dostępne w naszej klinice

Medycyna estetyczna ma naprawdę wiele do zaoferowania w naszej klinice możesz wykonać wiele zabiegów pod oczy m.in:

 • Likwidację doliny łez poprzez wypełnienia kwasem hialuronowym lub innym wypełniaczem
 • Karboksyterapię okolic oka
 • Zabiegi Dermapen
 • Zabiegi laserem frakcyjnym
 • Mezoterapię igłową osoczem bogatopłytkowym (wampirzy lifting)

Wypełnienie zagłębienia daje efekt wypoczętej i odmłodzonej twarzy. Kwas hialuronowy dodatkowo ma zdolność zatrzymywania wody, przez co skóra, zostaje nawilżona oraz przybiera świeży, jędrny wygląd. Zobaczysz, że Twoja twarz nigdy nie wyglądała lepiej!

Wypełnienie doliny łez – powikłania

Bezpośrednio po wykonanym zabiegu niwelowania doliny łez kwasem hialuronowym należy cały czas lekko schładzać okolice powiek dolnych, nosa i policzków, aby utrzymać reakcję tkanki na możliwie niskim poziomie. Twarz może być zaczerwieniona oraz spuchnięta ale to naturalny objaw, który po paru dniach powinien ustąpić.

Przez pierwsze kilka dni, nawet do tygodnia po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego nie powinno się wywierać nadmiernego ucisku na okolicę skóry poddanej zabiegowi, a wszelkiego rodzaju ćwiczenia sportowe uprawiać z umiarem.

W kolejnych tygodniach stanowczo zaleca się unikanie nadmiernego zimna, gorąca, wizyt w saunie czy też przesadnego nasłonecznienia skóry. Czas rekonwalescencji jest różny u poszczególnych pacjentów. Zazwyczaj jednak jest od kilku dni do kilku tygodni.

Redukcja doliny łez pod oczami w klinice Di Medical - dlaczego warto?

Wypełnienie doliny łez w klinice DiMedical, to przede wszystkim wysoka jakość, a także pełne bezpieczeństwo wykonywanego zabiegu. Działamy na certyfikowanych, medycznych preparatach przy użyciu kwasu hialuronowego, a także dbamy o całkowitą sterylność narzędzi zabiegowych. Nasi specjaliści to lekarze z wieloletnim doświadczeniem, którzy stale podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe. To pasjonaci swojego zawodu, którzy indywidualnie podchodzą do każdej terapii skóry, mając na uwadze dobro pacjenta i osiągnięcie przez niego wymarzonych efektów.

W naszej klinice redukcja zagłębień pod oczami to jeden z wielu zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, który oferujemy. Na pewno jednak, jest to bardzo skuteczny sposób na poprawę swojego wyglądy, wyraźne odmłodzenie twarzy a także metoda na odjęcie sobie kilku dobrych lat!

Jeżeli interesuje Cię, co jeszcze znajduje się w naszej ofercie, to serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez maila. Jesteśmy pewni, że razem odpowiednio zadbamy o Twój wygląd a Ty poczujesz się pięknie w swoim ciele! Do zobaczenia na zabiegach!

Umów się na wizytę


  Zapoznałem się z informacjami o administratorze i przetwarzaniu danych

  Zadzwoń
  Skontaktuj się i umów wizytę

  +48 607 705 607

  Napisz wiadomość e-mail
  - odpowiemy na Twoje pytania

  kontakt@dimedical.pl