Zamykanie naczynek

Nieestetycznie zaczerwieniona skóra, widoczne rozszerzone i popękane naczynka czy tzw. pajączki – te zmiany skórne mogą wywoływać dyskomfort i być źródłem wielu kompleksów. Dlatego są jednymi z niedoskonałości, których warto się pozbyć. Jak? Najskuteczniejszą i najbardziej innowacyjną metodą, jest laserowe zamykanie naczynek. Warto z niego skorzystać, aby przywrócić skórze jednolity koloryt, pozbyć się zaczerwienień i zyskać lepsze samopoczucie. Na zamykanie naczynek na twarzy można zapisać się również w Centrum Medycyny Klinicznej i Estetycznej DiMedical.

Cena zabiegu
od 200
Czas trwania
60 min
Częstotliwość
raz na 2 miesiące
Umów się na wizytę
+48 607 705 607

Jakie zmiany są niwelowane przez laserowe zamykanie naczynek?

Wskazaniami do zamykania naczynek metodą laserową są m.in.:

 • teleangiektazja, a więc widoczne rozszerzone naczynka, tzw. pajączki,
 • rumień na twarzy, powstały np. w wyniku wystąpienia trądziku różowatego,
 • naczyniaki płaskie oraz rubinowe, a także wrodzone,
 • różnego rodzaju rozproszone przebarwienia, w tym uporczywe plamy posłoneczne,
 • zmiany łojotokowe,
 • poszerzone naczynia na twarzy i nogach.

Przyczyn, dla których naczynka ulegają rozszerzeniu, może być wiele – począwszy od rozmaitych stanów zapalnych skóry, przez podrażnienia słoneczne (zarówno te będące wynikiem ekspozycji na słońce, np. w egzotycznym klimacie, jak i częstych wizyt w solarium), aż po czynniki środowiskowe lub indywidualne.

Warto wiedzieć, że kwalifikację do zabiegu zamykania naczynek przeprowadza lekarz medycyny estetycznej – to on, po przeprowadzeniu oceny zmian, ostatecznie podejmuje decyzję, czy pacjent potrzebuje tej formy niwelacji niedoskonałości, czy też niezbędne jest zastosowanie innych metod przywracania estetyki skórze.

Zamykanie naczynek – jaka metoda jest najlepsza?

Zmiany naczynkowe należą do głębszych – dotykają nie tylko samej powierzchni skóry. Dlatego, aby skutecznie im przeciwdziałać, konieczne jest sięgnięcie po zaawansowane technologie - takie, które umożliwią nieinwazyjne, ale zarazem dogłębne działanie. Właśnie dlatego najczęściej sięga się po rozwiązania z obszaru medycyny estetycznej. Najbardziej innowacyjnym i efektywnym jest metoda laserowa.

Laser emituje falę świetlną o precyzyjnie dobranej częstotliwości bezpośrednio na rozszerzone lub pęknięte naczynko. Energia, która jest emitowana przez urządzenie, zostaje zaabsorbowana przez hemoglobinę, która stanowi barwnik krwi. Rezultatem tego działania jest koagulacja lub odparowanie krwi z pękniętego naczynka. Kiedy to nastąpi, organizm wchłania uszkodzone naczynie, a nieestetyczna zmiana, widoczna do tej pory na skórze, znika.

Umów się na wizytę

Jak widać, metoda laserowa niesie za sobą wiele korzyści dla pacjentów, ponieważ:

 • jest bezpieczna i bezinwazyjna – to oznacza, że jej zastosowania nie wymaga hospitalizacji ani nie niesie za sobą zagrożenia dla zdrowia,
 • szybko przynosi pożądane rezultaty – w zależności od rozległości i "głębokości" zmian, usuwanie naczynek może wymagać przejścia kilku zabiegów, jednak ich efekty są wyraźnie widoczne,
 • nie wymaga uciążliwej rekonwalescencji, a jedynie przestrzegania kilku kluczowych zasad w okresie kilku tygodni po zabiegu.

Dlatego na laserowe zamykanie naczynek decyduje się coraz szersze grono osób zmagających się z rozmaitymi niedoskonałościami o opisanym powyżej podłożu.

Jak wygląda laserowe usuwanie naczynek w praktyce?

Zabieg przebiega w warunkach ambulatoryjnych. Jego wykonanie jest poprzedzone konsultacją z lekarzem specjalistą, który przekazuje konkretne zalecenia w kwestii przygotowań. Sprawdza on, czy Pacjent kwalifikuje się do zabiegu - lista przeciwwskazań do jego wykonania jest stosunkowo krótka i obejmuje: ciążę, cukrzycę, bliznowce, choroby skóry (zwłaszcza hemofilię).

Przed poddaniem się tej procedurze zaleca się:

 • odpowiednie nawodnienie organizmu - np. poprzez wypicie kilku szklanek wody na przestrzeni kilkunastu godzin przed rozpoczęciem zabiegu,
 • unikanie alkoholu i ćwiczeń sprzyjających szybkiemu odwodnieniu się na dzień przed jego wykonaniem,
 • usunięcie ewentualnego owłosienia z miejsca, gdzie zostanie zastosowany laser.

Na 2 dni przed zabiegiem należy również zaprzestać przyjmowania leków obniżających krzepliwość krwi, np. takich jak aspiryna.

Sam zabieg jest przeprowadzany w Klinice DiMedical z wykorzystaniem nowoczesnego lasera najwyższej klasy przez wykwalifikowanego specjalistę. Dla większości pacjentów procedura ta jest bezbolesna (jest to uzależnione od indywidualnej wrażliwości Pacjenta, a także obszaru, gdzie jest wykonywane zamykanie naczynek) i trwa zazwyczaj ok. 15-20 minut, choć jest to uzależnione od tego, jak duży obszar jest poddawany działaniu urządzeniu.

W trakcie zabiegu zarówno Pacjent, jak i lekarz zakładają specjalne okulary ochronne, co zwiększa bezpieczeństwo procedury.

Ile zabiegów potrzeba, żeby osiągnąć pożądany efekt?

Liczba zabiegów laserowego usuwania naczynek jest uzależniona od wielu czynników, m.in. takich jak:

 • wiek i indywidualne uwarunkowania organizmu Pacjenta,
 • skala i głębokość zmian, które wymagają zniwelowania,
 • obszar ciała, na którym prowadzony jest zabieg.

Zazwyczaj, aby osiągnąć oczekiwane rezultaty, konieczne jest wykonanie 4-6 zabiegów na przestrzeni kilku miesięcy. Sam harmonogram kolejnych wizyt jest ustalany w trakcie konsultacji Pacjenta z lekarzem. Specjalista na bieżąco monitoruje też stan zmian, szybkość ich gojenia się i na tej podstawie podejmuje decyzję co do dalszego planu działania.

Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu?

Ponieważ laserowe zamykanie naczynek to zabieg nieinwazyjny, rekonwalescencja po jego przeprowadzeniu nie jest uciążliwa dla Pacjenta. Warto jednak pamiętać, że o ile zamykane naczynko było duże bądź procedurze został poddany duży obszar skóry, istnieje prawdopodobieństwo, iż mogą pojawić się obrzęk, rumień, zasinienie czy zaczerwienienie. Nie należy jednak się obawiać - zazwyczaj znikają one w ciągu ok. 2 tygodni.

Trzeba także mieć na względzie, że po przeprowadzeniu procedury Pacjent powinien przestrzegać kilku kluczowych zaleceń. Po zabiegu:

 • skóra wymaga intensywnego nawilżenia – zgodnie z zaleceniami specjalisty,
 • nie powinna być opalana przez okres co najmniej 4 tygodni (dotyczy to zarówno solarium, jak i opalania na słońcu) - miejsce, gdzie przeprowadzono usuwanie pajączków, należy koniecznie zabezpieczyć filtrem UV co najmniej o wartości SPF 30, aby uniknąć podrażnienia,
 • przez kilka dni należy unikać wykonywania czynności, które sprzyjają rozszerzeniu naczynek, tj. intensywnych treningów, wizyt w saunie czy spożywania alkoholu,
 • należy również unikać stosowania podrażniających kosmetyków - np. mydła czy toników z alkoholem w składzie, a także peelingów.

W razie wątpliwości warto zasięgnąć porady lekarza przeprowadzającego zabieg – udzieli wszystkich niezbędnych informacji.

Dlaczego warto wykonać laserowe usuwanie naczynek w DiMedical?

DiMedical to jedna z najnowocześniejszych klinik specjalizujących się w laserowych zabiegach estetycznych na terenie miasta Łódź i całego województwa. Zespół doświadczonych specjalistów w połączeniu z innowacyjnym sprzętem laserowym najwyższej klasy to najlepsza gwarancja uważnej i profesjonalnej opieki nad każdym Pacjentem.

Pacjenci mogą oczekiwać:

 • profesjonalnej konsultacji, która pozwoli na rzetelną kwalifikację do zabiegu oraz ustalenie szczegółowego harmonogramu kolejnych wizyt (ich liczba jest uzależniona od skali i specyfiki zmian skórnych),
 • dogodnych godzin wizyt - można je dostosować do własnych potrzeb i zaplanować tak, aby przeprowadzenie zabiegu nie kolidowało z obowiązkami zawodowymi czy osobistymi,
 • przyjaznej i profesjonalnej obsługi,
 • troskliwej opieki na każdym etapie.

Osoby, które chcą zapisać się na konsultację dotyczącą tego zabiegu, mogą skontaktować się telefonicznie, mailowo lub bezpośrednio w naszej Klinice.

Umów się na wizytę


  Zapoznałem się z informacjami o administratorze i przetwarzaniu danych

  Zadzwoń
  Skontaktuj się i umów wizytę

  +48 607 705 607

  Napisz wiadomość e-mail
  - odpowiemy na Twoje pytania

  kontakt@dimedical.pl