Szkolenie z zakresu podawania wypełniaczy

Dla kogo przeznaczone jest szkolenie?

Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które nigdy wcześniej nie podawały kwasu hialuronowego w postaci wypełniaczy, ale mają już doświadczenie w zabiegach z użyciem igły, po szkoleniu z mezoterapii lub wykonujących zabiegi mezoterapii.

Kolejną grupą są osoby, które odbyły już szkolenia, ale wciąż nie mają odwagi zacząć wykonywać zabiegi. Zapraszamy również wszystkie osoby, które chciały by nauczyć się efektywnego diagnozowania pacjenta oraz planowania odpowiedniego leczenia.

Szkolenia z zakresu mezoterapii kwasem hialuronowym podzielone są na dwie części:

Część teoretyczna

W Centrum Medycyny Klinicznej i Estetycznej DiMedical oferujemy państwu specjalne szkolenia, które zostały przygotowane w taki sposób, aby każda osoba niezależnie od poziomu zaawansowania, mogła efektywnie zdobywać wiedzę i ćwiczyć swoje umiejętności praktyczne.

Szczególny NACISK kładziemy na rzetelne przygotowanie uczestników do wykonywania zabiegów, które będą przede wszystkim bezpiecznie dla pacjenta.

Jedną z części naszego szkolenia jest część teoretyczna, w której zostanie Państwu przypomniana anatomia twarzy ze szczególnym uwzględnieniem obszarów o wysokim ryzyku powikłań związanych ze swoistą anatomią (unaczynienie, unerwienie).

Na szkoleniu zostaną omówione główne właściwości kwasu hialuronowego, jego budowa chemiczną, biologia i mechanizm działania. Pokażemy państwu, jak dobrać odpowiedni produkt do danego problemu i okolicy zabiegowej.

Nauczymy Państwa również jak efektywnie diagnozować problem, z którym boryka się pacjent, zaplanować zabiegi, które przyniosą najlepsze rezultaty, co za tym idzie korzyść dla pacjenta. Zostaną Państwo również zapoznani z aspektami psychologii w medycynie estetycznej.

Część praktyczna

Część praktyczna składa się z zabiegów wykonywanych na modelkach. Część ta obejmuje ok 80 procent czasu szkolenia. Uczestnicy będą wykonywać zabiegi u kilku modelek w różnym wieku i z różnym nasileniem i głębokością zmarszczek/bruzd. W zakres szkolenia wchodzi również ćwiczenie różnych technik podawania kwasu hialuronowego.

  • Poziom podstawowy - szkolenie na poziomie podstawowym zawiera redukcję bruzd nosowo – wargowych oraz linii marionetki.
  • Poziom średniozaawansowany - szkolenie dla osób średniozaawansowanych zawiera podnoszenie kącików ust oraz korekcje zmarszczek palacza.
  • Poziom zaawansowany - szkolenie dla osób zaawansowanych zawiera wolumetrię oraz modelowanie twarzy, szyi, rąk oraz nosa, redukcję doliny łez oraz zabiegi z użyciem kaniul.

Cennik szkoleń z zakresu podawania wypełniaczy:

Szkolenie indywidualne

2500

Szkolenie grupowe (2 - 4 lekarzy)

1800